tratamente eco???

Creat de dragos2006, Februarie 17, 2009, 08:14:06 PM

« precedentul - următorul »

D006

tratamente ecologice ,substante,perioada si modul de administrare ,  unde se gasesc ,preturi, eficienta etc.etc. astept informatii de la binevoitori.

D006

Domnule anghelina,
Binevoitor ma cosider dar raspunsurile nu vi le pot da de maniera in care doriti. Pacat ca nu pot raspunde solicitarilor dumneavoastra asa dupa cum ati formulat intrebarea dar incer sa spun mai mult decit alti.
Folosesc mai mult asa numite chimicalele "moi"Apiguard (soft chemicals).Cred ca cei care au aderat si s-au atestat "bio" pot sa spuna mai mult ca mine(cred ca pot).Mai folosesc si unele uleiuri minerale care au facut scoala si care au si rezultate.
Se mai prectica"tratamentul" cu zahar praf.
Dar cel mai important mod de lucru cu albinele il constituie IPM care a fost postat vad ca dar nu intereseaza pe multi.
Mi-ar place sa pot posta un subiect care sa cuprida mai multe lucruri despre bio standarde,tratamente etc. Poate odata cind lumea va fi interesata am sa incerc.
Sanatate si Noroc

andrei_salaj

chiar de dragul Bio...eu va rog in numele incepatorilor...sa incepeti Un topic nou....sa spuneti mai multe...lumea e reticenta la acest fel de apicultura..numai bn si multa sanatate!

bismark

In Austria se face tratamente varooa cu o sbstanta extrasa din rosii. Stie cineva ceva cum se face? Cu respecxt bismark :hi:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/