COOPERATIVA ,,CASA MIERII" SLOBOZIA -IALOMITA

Creat de BOB0, Decembrie 12, 2010, 11:04:29 PM

« precedentul - următorul »

filip

#90
O constructie fara Apicultori si MIERE nu valoreaza nimic.
Constructia poate fi reprofilata daca interesele o cer.
Multa bafta!
Apropos anul 2012 are 24 luni?
Exista vre-o legatura intre:
2. S.C. APICOLA COSTACHE s.r.l si COOPERATIVA ,,CASA MIERII" SLOBOZIA -IALOMITA ?
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

bio

Citat din: filip din Ianuarie 02, 2012, 01:12:07 PM
O constructie fara Apicultori si MIERE nu valoreaza nimic.
Constructia poate fi reprofilata daca interesele o cer.
Multa bafta!
Apropos anul 2012 are 24 luni?
Exista vre-o legatura intre:
2. S.C. APICOLA COSTACHE s.r.l si COOPERATIVA ,,CASA MIERII" SLOBOZIA -IALOMITA ?

..sunt inscris la CASA MIERII..:)..si sunt bucuros ca avem o conducere buna si un colectiv  unit acolo... Asta nu insemana, ca nu ne bucura venirea altor apicultori.

Miere o sa fie, ca sunt inscrisi acolo destui apicultori care fac miere nu se joaca...:)...... Casa mierii a predat sute de tone de miere anual, catre alti achizitori consacratzi din Ro. si acest lucru ia ambitionat sa-si faca centrul lor de achizitie.

BOB0

Citat din: romikele din Ianuarie 02, 2012, 09:51:19 AM
Totusi poate ne lamuriti cum incap 24 de luni intre cele doua termene, de inceput si sfarsit de lucrare. Nu cumva finalizarea va fi in 2013?  :uimit:
Este o greseala de editare ,din dactilografiere. Pentru cei curiosi ,mierea produsa de noi se va preda in acest an (2012) la depozitul nostru . Programul de derulare a FONDURILOR EUROPENE  intra in scadenta la finele acestui an si constructori stiu acest lucru . Nu va faceti griji , nu nu este cacealma . :nono:Totul este legiferat, nu mai e cale de intors ,sageata a plecat din arc. : sampanie:

BOB0

Citat din: filip din Ianuarie 02, 2012, 01:12:07 PM
O constructie fara Apicultori si MIERE nu valoreaza nimic.
Constructia poate fi reprofilata daca interesele o cer.
Multa bafta!
Apropos anul 2012 are 24 luni?
Exista vre-o legatura intre:
2. S.C. APICOLA COSTACHE s.r.l si COOPERATIVA ,,CASA MIERII" SLOBOZIA -IALOMITA ?
Nu Dle filip ,nu esre nici o legatura . :nono:Fiecare  are statutul ei . Numai ca  ambele se afla in acelas judet IALOMITA.

cipriene

Citat din: BOB0 din Ianuarie 01, 2012, 08:56:03 PM
Citat din: cipriene din Decembrie 31, 2011, 12:16:23 AM
data inceperii constructiei: 12.12.2011
data finalizarii constructiei: 12.12.2012
termenul de executie a lucrarilor: 24 luni;
imi lipseste mie ceva? :uimit:
Mai Dle. cipriene ,cred ca i-ti lipseste un interes real fata de aceasta COOP. Si i-ti mai lipsesc  multe postari pentru a intra in elita FORUMISTILOR. Pe ce se bazeaza presupunerea mea? Daca aveai un interes real ,Slobozia este atat de mica incat contactul direct este f.usor de realizat cu ajutorul datelor din  postarile anterioare.???

BOBO si OBOMBO (parca), cum nu va convine ceva, cum dati cu pietre. nu cred ca trebuie sa ai scoala multa pentru ati face o parere. ca sunt sau nu un forumist cu vechime nu vad ce legatura are.
dar asa cum a spus si romikele: va doresc succes...
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

serban-cristi

Cate comentari seci pe un amarat de nr.(noua ro. ne cam place sa cautam noduri in papura) comentati lucruri serioase..... :roll:

Kov iulian


D006

..... cred, ca, daca nu era frigul din ultimile 2 saptamini, era mult mai avansata constructia "Centrului de achizitie miere" sau cum i-o spune la constructie.

Kov iulian

Citat din: bio din Februarie 08, 2012, 10:00:39 PM
..... cred, ca, daca nu era frigul din ultimile 2 saptamini, era mult mai avansata constructia "Centrului de achizitie miere" sau cum i-o spune la constructie.

Nu era bine daca se grabeau lucrarile, betonul ala trebuia si el sa se intarasca.

BOB0

Citat din: serban-cristi din Ianuarie 03, 2012, 06:55:29 AM
Cate comentari seci pe un amarat de nr.(noua ro. ne cam place sa cautam noduri in papura) comentati lucruri serioase..... :roll:
Din pacate cei care provoaca aceste ,,Comentarii seci "sunt carcotasii forumului, sau  ,,persoane cu interese " , este f. uor de dedus? :stop_the_war:

unasro

Buna ziua,

Ma numesc Ciprian si as dori sa ma inscriu in aceasta cooperativa.
Am banii necesari dar va rog sa imi spuneti daca mai sunt si alte conditii de indeplinit.

Trebuie sa mentionez ca sunt proaspat indragostit de apicultura, tocmai ce am achizitionat 10 stupi si astept momentul propice pentru achizitionarea familiilor. Stiu ca sunt la inceput dar am ambitie si intentionez ca in 4 ani sa ajung la 120 familii.

Pe scurt ma intereseaza:
1.  Ma pot inscrie? Daca da, cu ce suma (min si max)?
2.  Care sunt obligatiile si drepturile pe care le atrage inscrierea?

Multumesc anticipat!

happy

"Casa Mierii" ne poate ajuta sa cumparam familii de albine.Ma gandesc ca sunt membrii care vand familii si noi ialomitenii nu stim de ei!Eu detin 5 familii si as vrea sa mai cumpar inca 5.Ca sa ajugem membr,intai ne trebuiesc un anumit numar de stupi populati,nu? :thanks:!
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

BOB0

      Cu multa bucurie si satisfactie , vin a va anunta incheierea lucrarilor la constructie ,cat si dotarea cu utilajele aferente a obiectivului.                                                                                                                 Asta spre bucuria noastra si supararea carcotasilor .                                                                               Urmeaza ca ,  Simbata 08 12 2012  h 10  sa avem  ,,ADUNAREA GENERALA "a  cooperatorilor chiar la sediul obiectivului din Com. Ciulnita .  Cu acest prilej vom cinsti  cum se cuvine realizarea .                    Cu parere de rau , odata cu acest anunt nu voi  mai posta pe acest Forum  .  Motivul, am simtit o adversitate din partea unor membri marcanti, din pacate.                                                                        Tot  ce am dorit eu , a fost in a populariza un mod de a face apicultura, in folosul nostru si al beneficiarilor nostri.  :birthday: :offtopic:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

romikele

Felicitari pentru realizare si nu va lasati influentati de carcotasi, acestia vor exista totdeauna, invidia si prostia fac o casa buna in Romania.

Aveti grija cum sarbatoriti evenimentul, ca va ia Fetea la ochi si va paraste la Finante pt. evaziune fiscala!  :D

Kov iulian

Citat din: BOB0 din Decembrie 03, 2012, 10:42:31 PM
  Cu multa bucurie si satisfactie , vin a va anunta incheierea lucrarilor la constructie ,cat si dotarea cu utilajele aferente a obiectivului.                                                                                                                                                                                               

Urmeaza ca ,  Simbata 08 12 2012  h 10  sa avem  ,,ADUNAREA GENERALA "a  cooperatorilor chiar la sediul obiectivului din Com. Ciulnita .  Cu acest prilej vom cinsti  cum se cuvine realizarea .                   
                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
Am fost rugat sa anunt ca sa modificat un pic ora si locatia desfasurari acestui eveniment .

Locatia noua va fi la "Ionel Perlea " Sambata 8 Decembrie in jurul orelor  8-9 dimineata in sala unde a avut loc  simpozionul din cadrul targului apicol 2012 din Slobozia .

:hi: :hi: :hi: :hi: :hi: