COOPERATIVA ,,CASA MIERII" SLOBOZIA -IALOMITA

Creat de BOB0, Decembrie 12, 2010, 11:04:29 PM

« precedentul - următorul »

BOB0

Citat din: cipriene din Decembrie 13, 2011, 12:32:13 AM
interesanta aceasta coop. sau ce-o fi. cu toate ca s-a vb mult despre ea, nu am inteles mai nimic. chiar sunt curios sa ma intalnesc cu un membru sa-mi explice cum sta treaba  :sad:

BOB0

Nu stiu ce ai dori sa mai afli .Am descris si explicat in acest topic tot ce trebuie stiut, numai ca,unii nu inteleg si nu vor intelege nici odata. Prefera sa puna stampila de scepticism,si sa critice dupa exemplul din politica. ACESTA ESTE MOTIVUL CA NU AM MAI POSTAT .  Indemnul meu catre apicultori  este: Apicultori treziti-va! Nu se stie cat timp se vor mai putea accesa fonduri UE. Criza deabea a inceput si se pare ca, durata va fi de cel putin un deceniu.

libertini

Seara buna! Draga Cipriene, daca vrei sa stii cat de vechi sau noi sunt pozele vino la noi pe teren si te convingi de lucrare,eu oricum am sa mai postez in continuare in functie de evolutia lucrarii.Si sa nu mai fi suspicios,pana la urma crezi ce vrei. :bzz:

cipriene

ok, chiar o sa vin. nu ma intelegeti gresit dar la cata nebunie este in jur, sincer nu mai stiu in cine si ce sa cred. cu stima.. :hi:
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

LUCIAN_DANILA

Saptamana viitoare incepem lucrarile.
Pentru cei interesati sa vina la urmatoarea adunare generala
impresiile le putem face forbind fata in fata nu virtual pe net
Oricum cei dispusi sa investeasca sa fie pregatiti de cel putin 6000 lei
Deci nu e pentru toata lumea ci doar pentru cei care vad un viitor din apicultura si au si posibilitati financiare .

Cand se tine urmatoarea adunare generala, unde are loc te rog mai multe informatii la acest aspect sau sa tinut ? :thanks: 

cipriene

Citat din: libertini din Decembrie 17, 2011, 10:27:53 PM
Seara buna! Draga Cipriene, daca vrei sa stii cat de vechi sau noi sunt pozele vino la noi pe teren si te convingi de lucrare,eu oricum am sa mai postez in continuare in functie de evolutia lucrarii.Si sa nu mai fi suspicios,pana la urma crezi ce vrei. :bzz:

pai cum ajung? o adresa ceva?
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

D006

Citat din: LUCIAN_DANILA din Decembrie 20, 2011, 06:04:06 PM
Saptamana viitoare incepem lucrarile.
.......

Lucrarile..??....

..Lucian, daca te referi la lucrarile la "CENTRUL de ACHIZITIE si PROCESARE PRODUSE APICOLE" realizat de catre Cooperativa CASA MIERII IAlomita stiu si este ceva 100% sigur, ca lucrarile sunt incepute de ceva timp... pina acum realizindu-se tot ce tinea de turnat betoane urmind ca imediat dupa Anul Nou sa inceapa montarea halei propriu-zise.

LUCIAN_DANILA

Citat din: bio din Decembrie 20, 2011, 09:36:59 PM
Citat din: LUCIAN_DANILA din Decembrie 20, 2011, 06:04:06 PM
Saptamana viitoare incepem lucrarile.
.......

Lucrarile..??....

..Lucian, daca te referi la lucrarile la "CENTRUL de ACHIZITIE si PROCESARE PRODUSE APICOLE" realizat de catre Cooperativa CASA MIERII IAlomita stiu si este ceva 100% sigur, ca lucrarile sunt incepute de ceva timp... pina acum realizindu-se tot ce tinea de turnat betoane urmind ca imediat dupa Anul Nou sa inceapa montarea halei propriu-zise.


Vroiam sa particip la adunarea generala sau la o intalnire pentru a vedea daca am posibilitatea inscrierii sau a altei modalitati  daca nu dispun de toate resursele financiare!

Kov iulian

#83
Citat din: bio din Decembrie 20, 2011, 09:36:59 PM

..Lucian, daca te referi la lucrarile la "CENTRUL de ACHIZITIE si PROCESARE PRODUSE APICOLE" realizat de catre Cooperativa CASA MIERII IAlomita stiu si este ceva 100% sigur, ca lucrarile sunt incepute de ceva timp... pina acum realizindu-se tot ce tinea de turnat betoane urmind ca imediat dupa Anul Nou sa inceapa montarea halei propriu-zise.
Tot ce a spune  " Bio " sa realizat, pozele de mai jos cred ca sunt sunt destul de edificatoare ,






In fotografia de mai jos  avem toate detaliile referitoare la santier, beneficiar, constructorul autorizatia de constructie.



( pozele au fost realizate prin amabilitate lui libertini, eu  le-am postat aici, si m-am ocupat cu incarcarea si stocarea lor  in alta parte pt a nu stanjeni si incarca forumul  )

serban-cristi

Imi place ce vad, asta este viitorul in apicultura dar la romani mai trebuie lucrat la mansarda vreo cateva generatii."""SANATATE si LA MULTI ANI""

cipriene

data inceperii constructiei: 12.12.2011
data finalizarii constructiei: 12.12.2012
termenul de executie a lucrarilor: 24 luni;
imi lipseste mie ceva? :uimit:
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kov iulian

#87
Citat din: cipriene din Decembrie 31, 2011, 12:16:23 AM
data inceperii constructiei: 12.12.2011
data finalizarii constructiei: 12.12.2012
termenul de executie a lucrarilor: 24 luni;
imi lipseste mie ceva? :uimit:
Nu cunosc prea multe detali, dar probabil asta e o practica a constructorilor, am mai vazut asta pe la cateva santiere, constructia a inceput pe data e 12-12-2011 se va incheia pe 12-12-2012  si probabil au trecut in plus ceva ca marja de eroare.

BOB0

Citat din: cipriene din Decembrie 31, 2011, 12:16:23 AM
data inceperii constructiei: 12.12.2011
data finalizarii constructiei: 12.12.2012
termenul de executie a lucrarilor: 24 luni;
imi lipseste mie ceva? :uimit:
Mai Dle. cipriene ,cred ca i-ti lipseste un interes real fata de aceasta COOP. Si i-ti mai lipsesc  multe postari pentru a intra in elita FORUMISTILOR. Pe ce se bazeaza presupunerea mea? Daca aveai un interes real ,Slobozia este atat de mica incat contactul direct este f.usor de realizat cu ajutorul datelor din  postarile anterioare.???

libertini

Romikele, in primul rand sa va spun "La multi ani!", in al doilea rand termenul de executie este de 12luni,nu 24, se vede clar in acel panou,autorizatie scoasa pe 1an de zile,oricum informatii aveti destule despre aceasta cooperativa.Succes si voua. : sampanie: