Propunere de afacere...

Creat de dragos2006, Noiembrie 22, 2010, 11:16:43 PM

« precedentul - următorul »

cristipep

Sa fim seriosi , degeaba te promoveaza daca nu ai vizitatori unici pe site, tu vb despre niste chestii ce se poarta afara nu in tara noastra la nivelul nostru, mai bine explicai ca exsta Joomla, Wordpres etc.

Se poate face un site cu tot felul de softuri aproape moca la costuri doar de gazduire. Cei de la DespreGazduire sunt bunicei si mai sunt destule firme de gazduire. Deci cu 100 euro iti poti face un site destul de banal sa zicem asa dar farte util.

Kov iulian

#16
Citat din: cristipep din Aprilie 21, 2013, 07:08:16 PM
Sa fim seriosi , degeaba te promoveaza daca nu ai vizitatori unici pe site, tu vb despre niste chestii ce se poarta afara nu in tara noastra la nivelul nostru, mai bine explicai ca exista Joomla, Wordpres etc.

Cu jamola sau wordpress sunt unele mici probleme, in sensul ca necesita resurse si asta conteaza foarte mult in cazul in care ne ieftinim si la gazduire.
Dupa cum stiti in SEO e foarte important timpul de incarcare a pagini.
Citat din: cristipep din Aprilie 21, 2013, 07:08:16 PM
Se poate face un site cu tot felul de softuri aproape moca la costuri doar de gazduire. Cei de la DespreGazduire sunt bunicei si mai sunt destule firme de gazduire. Deci cu 100 euro iti poti face un site destul de banal sa zicem asa dar farte util.


Am spus ceva despre acest lucru aici :

Citat din: Kov iulian din Aprilie 21, 2013, 06:47:59 PM
Ganditiva ca acea suma de 400-500 de euro e pretul normal al unui site facut profesionist.


Daca aveti noroc si gasiti o persoana recomandata care face o treaba la fel de buna pe bani mai putini ( nu va aruncati nici la cel mai mic pret) fiindca face aceasi calitate folosind softuri gratuite doar pe baza talentului sau,  considerati ca ati avut noroc si e pomana curata .

Daca ii zici cuiva ca ii poti face un site  cu 100 euro gandeste ca ai cerut cel mai mare pret de pe piata sa ii iei pielea si va gandi sau va spune ca doar jumate sau un sfert face totul .

Dupa cum am spus cat dai atata face, dar daca ai norocul sa cunosti pe cineva care face acelasi lucru cu mai putin de 400 de euro, e pomana curata si nu mai are rost sa negociezi fiindca iti bati joc de munca lui .

Uitati inca o oferta
( am sters datele firmei ca sa nu am probleme cu ei sau sa nu le aduc deservicii fiindca aceasta nu este o oferta publica, mi-a fost trimisa pe mail cand am cerut ca un simplu client un pret )



cristipep

Deja ofertele astea suna precum lada ursu.......... :D , apropos de joomla , eu folosesc asa ceva pentru situl meu facut si optimizat de mine si sunt foarte multumit, la capitolul resurse nu am probleme , am spatiu de gazduire de 4Gb si restu nu mai conteaza.

Kov iulian

Va trimit pe privat toate datele firmei sa va convingeti ca nu e chiar asa .

Kov iulian

Citat din: cristipep din Aprilie 21, 2013, 08:52:08 PM
Deja ofertele astea suna precum lada ursu.......... :D 



Nu prea sunt ca oferta la lada Domnului URSU, in cazul Domnului Ursu nu sti unde sa mai schimbi canalul ca dai de el, si pe net la fel oriunde te invarti dai de domnul Ursu.


La aceste firme tu te duci la ele de nevoie, iar ei iti prezinta pretul, se face un contract, daca vrei bine daca nu poti pleca.
Am enumerat mai sus motivele pentru care sunt acele preturi.


Probabil ar trebui sa il intrebati pe Jony it cum i se par aceste preturi . :D


Este munca intelectuala si de creatie si implica resurse din afara doar nu va asteptati ca ziua sa fie platita la fel ca la sapa la porumb.  =)) =)) =))

cristi40

Multumesc pentru raspuns si lamuriri. Am citit postul pe care l-ati scris, si intre timp m-am mai interesat, am vorbit cu niste prieteni si cunostinte care mi-au povestit putin despre ce presupune un magazin online. Vroiam sa imi deschid unul de accesorii de pescuit.
Ati avut dreptate in mare parte: munca, timpul si calitatea cu care se munceste pentru creatie, continuitatea obligatorie la prmovare justifica, fara discutie, preturile practicate.
Ei mi-au recomandat  http://www.clausweb.ro/    Rezultatele promovarii se vor vedea in timp, iar preturile mi se par decente la web-design sau la inregistrare domenii. Ei merg foarte mult pe corectitudine, pentru ca mi-au prezentat cateva dezavantaje ale tehnicilor seo agresive, si atunci m-am gandit ca e mai bine mai incet si sigur, decat repede si, posibil, nu foarte de incredere pentru posibilii clienti sau vizitatori.  Plus ca, in timp imi pot schimba pachetul de promovare, gazduire sau aorice alt serviciu de care am nevoie. De aceea, ma gandeam ca ar avantajos sa platesc pe luna si de a avea grija sa fiu cu plata la timp, pentru ca, pana la urma e vorba de afacerea si de pasiunea mea. Merita incercata o astfel de investitie, inceputul e anevoios, dar cu putine sfaturi de la cei din cadrul firmei, pot sa fiu multmit de afacerea mea.  :)

Multumesc inca o data :)

Kov iulian

Ma bucur ca v-am putut fi de folos si va doresc succes  :hi: :hi:

cristipep

La claus web am cumparat si eu gazduire si sunt farte multumit. Am nevoie de ceva a 12 noaptea in 5 minute au si raspuns solicitarii.........sunt intradevar profesionisti.Daca vrei sa te ajut cu magazinul  poti sa iei legatura cu mine.

Toate cele bune.

cristipep

Daca vrea cineva sa-i fac un site simplu de prezentare cu 150 euro , daca se vrea si baza de date inca 50 euro, magazin apicol cu baza de date ,produse descriere.......tot ce trebuie 300 euro.
Ca si model .........http://apibio.ro   http://apibio.ro/apimedia Pentru alte detalii [email protected]   0752611486