MAPE 48

Creat de mape 48-petru manea, Noiembrie 21, 2010, 10:11:00 AM

« precedentul - următorul »

bismark

      Iti trimit altii la toamna, dar pentru gradina otetul este cel mai bun ierbicid.Azi am cules si eu prima recolta de rosii 3 gleti care vor lua drumul sucului de rosii care merge perfect nu numai la mincare dar si la tuiculita.Rosiile acoperite sint perfecte dar cele in aer liber sint pirlite de soare.Cu respect  ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

bismark

Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

mape 48-petru manea

Am revenit din vacanta de 8 zile de pe Dunare

tassevasi

 Bravo  domnule , aveti  cu ce  va lauda !! =D> =D>
  Daca nu  faceati poze  , ziceam ca sunt povesti pescaresti  :)
  Totusi  eu   ma intreb  unde  ati  pastrat  atitea  zile  pestele  prins , ati  avut la  cabana  un  frigider , ca de mincat  nu reuseati .
  Numai  bine . :hi:

mape 48-petru manea

Prietenul meu are si curent si congelator in cabana ---Si ca lauda sa fie completa va spun ca crapul cel mare a avut 7,5 kg si cam un kg de icre---celalant crap a avut 5 kg si i-am prins cu undita din barca langa insula Kalinovat langa Divici


G. Iulian

Frumos nea Petrică, multă muncă și dragoste pusa in stupina ta. Anul asta nu ai mai iernat cu catul sub cuib, ce te-a nemultumit?

mape 48-petru manea

Citat din: G. Iulian din Noiembrie 12, 2017, 03:34:28 PM
Frumos nea Petrică, multă muncă și dragoste pusa in stupina ta. Anul asta nu ai mai iernat cu catul sub cuib, ce te-a nemultumit?

Intradevar nu am mai iernat cu catul sub cuib ,pentru ca ma deranjeaza la tratamentul cu varachet si in plus am timp suficient fiind pensionar sa le transport in porumbar ,le stivuiesc cu sita jos ,sita sus si se pastreaza ramele fara niciun tratament contra gaselnitei pana in aprilie cand le pun peste cuib

marinlm64


orbanstefan64

marine vezi ca nea Petrica umbla brambura  :smile: prin America  :hi: :hi: :hi:

marinlm64

Stiu. De asta l-am intrebat.

mape 48-petru manea

M-am intors acasa si cred ca trebuia sa mai stau 10 zile  :nod:
Incep sa pun poze de prin Florida unde am fost.Pun pozele nu pentru a ma lauda ca am fost acolo, ci pentru prietenii mei de pe forum

mape 48-petru manea

+

mape 48-petru manea

+

mape 48-petru manea

+