Ziua Apicultorului Ramnicean 2010

Creat de apispuisoru, Noiembrie 03, 2010, 05:13:37 PM

« precedentul - următorul »

D006

  Rectificare : Tremot  va lansa noua gama de stupi.

Bătrânul


D006

Libertatea nu este numai ocazia de a face aşa cum doreşti; nu este numai ocazia de a alege dintre mai multe alternative. Libertatea este, înainte de toate, şansa de a formula toate alegerile disponibile, de a le discuta - şi apoi, ocazia de a alege.
                                                                                                                                                          C. Wright Mills

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: Batrinul din Noiembrie 14, 2010, 04:20:15 PM
NOI Cu stupii batrinului NU VENIM!!!

foarte rau
eu daca eram in situatia ta, ma duceam numai de-al naibii sa-mi promovez stupii si pretul
asta e democratie si economie
fiecare trebuie sa arate ce are si la sfarsit cumparatorul sa hotarasca
pret vs calitate
asa ca .. eu sper sa vii chiar si fara stupi ca s ane cunoastem face to face

vezi ca si dragos a dat un citat cu aceiasi semnificatie

te astept... batrane
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

orbanstefan64

 ar fi bine sa face ti odata pace sinteti oameni maturi si nu copii. daca analizati putin problema deja de mult consumata sint ferm convins ca ve ti reusi. stergeti trecutul mai lasati unul de la altul, din mindriile care nu si au locul nicaieri si sint convins ca se poate hai va rog cel putin de dragul FORUMULUI APIARDEAL
nu stiu cum ii :iert dar nu uit sa uit dar nu iert :rotfl: :rotfl:
gata stringetiva miinile si gata :hi: :hi:

D006

  Eu nu am cu cine sa fac pace doarece nu am avut razboi cu  nimeni . Traim intr-o tara libera unde orice cetatean face cum ii dicteaza propria constiinta . Doar la Marea Judecata se vor pune in balanta toate faptele noastre , pana atunci suntem niste simpli trecatori prin viata.

D006

Citat din: Batrinul din Noiembrie 14, 2010, 04:20:15 PM
NOI Cu stupii batrinului NU VENIM!!!
Frica de competitie?
Eu banuiesc ca le dati clasa.  :hi:

orbanstefan64

bine .
dar asa pt linistea mea fara sa am ceva cu cineva pt mine toti i mi sinte ti dragi faceti dvs primul pas ca organizator al tirgului o INVITATIE lui BATRINUL SI LUI ROMIKELE nu vreu sa fiu musca in dosu calului nici lingura in k,,,,,ca am eu ale mele destule
CAPU PLECAT SABIA NU TAIE

D006

  Organizatorii evenimentului nu trimit invitatii speciale ! fiecare este liber sa faca cum doreste , singura conditie este ca daca participa sa pastreze decenta .

orbanstefan64

intre timp ai postat  Andrei
cred ca ii vb de putin orgoliu de ambele tabere (TOTI SINTEM LA FEL SI NE ESTE GREU CIND GRESIM SA NE RECUNOASTEM GRESEALA)
HAI  DRAGOS   BATRINUL ROMIKELE faceti PACE
CE ZICE TI COLEGI?

D006

  Pistule acest eveniment este organizat pe banii mei si a lui Puisoru , nu am cerut nici un leu la nimeni asa ca eu pe banii mei nu prea accept sfaturi.
  Hai sa discutam lucruri practice !

orbanstefan64

am inteles . eu nu i mi permit sa dau sfaturi(MAI ALES CIN II VB DE BANII ALTUIA) decit am incercat sa fac si eu poate..... un bine.
dar hai sa folosesc cuvintul la mare moda azi  ASTA E
:hi: :hi:

D006

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 15, 2010, 07:22:20 PM
acest eveniment este organizat pe banii mei si a lui Puisoru
Serios???
Daca anul trecut ai fi pus ceva fonduri sunt sigur ca am fi auzit pana acuma.
O sa fie toti cu ochii pe nasul tau.  :rotfl: :rotfl:

orbanstefan64

haide ti sa nu denaturam subiectul
tacerea i ca mierea :hi:

D006

•Virtutea este fundamentul amicitiei; pentru a o pastra nu este nevoie decat de caritatea reciproca. Aceasta este simpla si nu are nevoie de farduri, nu cere nimic din cele exterioare. Si daca ea gaseste multe avantaje fara a le cauta (caci cine ar putea enumera foloasele si farmecele prieteniei?), caritatea n-are nevoie de stimuli exteriori, este multumita de ea insasi, ea este pentru sine un pinten si o recompensa. – Francesco Petrarca