Ziua Apicultorului Ramnicean 2010

Creat de apispuisoru, Noiembrie 03, 2010, 05:13:37 PM

« precedentul - următorul »

apispuisoru

1 DECEMBRIE 2010 A DOUA EDITIE A ZILEI APICULTORULUI RAMNICEAN, ORGANIZATOR SC.PUISORU APIS.SRL-

ASOCIATIA APICULTORILOR PROFESIONISTI ALBINA RAMNICEANA SI ACA PRISACA.

         Targul apicol se va desfasura in aceeasi locatie de anul trecut si anume Restaurantul CASA DE PIATRA amplasat pe DN 2  la 100 de metri de statia PETROM  sensul de mers spre Focsani.La targ vor participa diferite firme de comercializare si producatoare de echipament apicol.
 
         Va asteptam cu drag pe data de 1decembrie 2010 la ora 8:00 pe toti apicultorii care se simt si traiesc ca o albina,sa formam ghemul de iernare la ZIUA APICULTORULUI RAMNICEAN unde vom fi delectati cu bucate alese stinse de un vin alb sec deosebit care va da frau liber discutiilor apicole iar antrenul si veselia va fi data de formatia ALBINA CANTAREATA.

   Pentru informatii si detalii legate de organizarea targului apicol:PUISORU DANUT 0742 147389

apisrom

Ma bucur sa ne revedem la Rm Sarat. O sa aduc faguri si pentru ca in acea zona se lucreaza mult pe dimensiunea 1/2 o sa pregatesc aproximativ 200 kg si din aceasta dimensiune.

gheco

Care sunt dimensiunile la fagurii 1/2?  Eu am nevoie de 1/2 redus.
Multumesc.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

pharaonu75

Un desfasurator cu problemele ce se vor discuta?
Anul trecut am vazut ca au fost dezbatute teme interesante... insa au fost tratate superficial... prea putina informatie...
Domnul Puisoru a fost ceva mai darnic in a-si expune cunostintele, in rest mi s-au parut tratate doar la suprafata!

P.S. Nu am fost prezent, poate ma insel in aprecierea mea... am vazut filmul postat pe net...

:hi: :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

 In primul rand vor fi prezenti cei mai importanti producatori de lazi de stupi din Romania , in fapt cei care mai au curajul sa dea ochi cu clientii vechi  :nono:.
  In al doilea rand vor fi prezenti noi jucatori pe piata procesarii mierii , cei din vechi parca au cam amortit !
  In al treilea rand veti avea ocazia sa achizitionati faguri la preturi promotionale .
  In al patrulea rand si nu cel din urma cele doua asociatii organizatoare vor pune la cale abordarea PNA 2011.

   PS. Novicii sunt bineveniti pentru a invata de la meseriasi . Meseriati insemnand stupari care detin intre 500 si 1000 de familii.

  PPS. Masa festiva si dansul de dupa vor fi si mai si ca anul trecut !!  :wink2:

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: apisrom din Noiembrie 04, 2010, 12:19:28 PM
Ma bucur sa ne revedem la Rm Sarat. O sa aduc faguri si pentru ca in acea zona se lucreaza mult pe dimensiunea 1/2 o sa pregatesc aproximativ 200 kg si din aceasta dimensiune.


asa da mai domn rascanu
vezi?
si zicei ca nu vii cu 1/2
pretul e la jumate? sau paote mai mic?  :uimit:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 04, 2010, 08:31:30 PM
In primul rand vor fi prezenti cei mai importanti producatori de lazi de stupi din Romania , in fapt cei care mai au curajul sa dea ochi cu clientii vechi  :nono:.
  In al doilea rand vor fi prezenti noi jucatori pe piata procesarii mierii , cei din vechi parca au cam amortit !
  In al treilea rand veti avea ocazia sa achizitionati faguri la preturi promotionale .
  In al patrulea rand si nu cel din urma cele doua asociatii organizatoare vor pune la cale abordarea PNA 2011.

   PS. Novicii sunt bineveniti pentru a invata de la meseriasi . Meseriati insemnand stupari care detin intre 500 si 1000 de familii.

  PPS. Masa festiva si dansul de dupa vor fi si mai si ca anul trecut !!  :wink2:

dragose, poate iti ia mult timp, dar fa niste ecusoane, cu id-ul de pe forum si fiecare sa-i lasi sa-si scrie dedesupt numele real
e frumos sa ne stim , sa ne injuram live, sau sa ne strangem mana

masa e din partea casei sau fiecare plateste?
\
la cat incepe rargul?

da o schita a zonei sau coordonate gps
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

D006

  In general noi ne cunoastem iar tu sigur nu vei ramane neobservat.
  Fiecare isi plateste consumatia , vinul va fi din partea mea si a lui Dan.
  La ora 10 deja va fi full de lume.
  NU trebuie nici o schita ! pe DN 2 la iesirea din Ramnic spre Focsani pe stanga scrie mare "Casa de piatra ".

pharaonu75

Prajituri aveti?
ca sigur pe florin nu il intereseaza vinul... :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Vor fi foarte multe feluri de mancare inclusiv deserturi . Am negociat cu patronul locatiei preturi minime ! La 15 lei se poate lua un pranz.

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 06, 2010, 07:18:55 PM
  Vor fi foarte multe feluri de mancare inclusiv deserturi . Am negociat cu patronul locatiei preturi minime ! La 15 lei se poate lua un pranz.

Suna bine! Ieftin!
Baga toata lista de preturi si ma mut la voi daca ma goneste nevasta de acasa! :rotfl: :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  La noi in oras datorita DN2 s-au dezvoltat multe restaurante unde se mananca ieftin si bine , am prieteni fara sotii care mananca aproape zilnic la restaurant deoarece este mai ieftin decat sa-ti faci mancare acasa.

danut

Ca si anul trecut din Teleorman v-oi fi prezent impreuna cu sotia ,astept cu nerabdare sa reintalnesc oameni minunati ,dar mai ales gazdele ,in 2009 a fost super merita batut drumul pana acolo

D006

 Domnule Danut va asteptam cu drag  !

sfantul spiridon

pentru cei care nu pot veni, se poate filma intalnirea?
e cineva "pregatit"pentru asta?
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro