Filme ECO

Creat de apiardelean, Octombrie 10, 2010, 06:16:47 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Citat din: AndreiRN din Octombrie 15, 2010, 08:46:05 PM
Cat despre Dragos e el mai impulsiv si direct dar asta e o calitate nu un defect.

Tocmai asta este motivul pentru care are foarte multi prieteni, dar si dusmani pe masura!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Baieti v-am mai spus : pe prieteni ii tin aproape iar pe dusmani si mai aproape !   :rotfl:

  Oricum treaba cu incalzirea globala e doar o bashina masonica .

pharaonu75

Oare?
D-aia se topesc ghetarii?
D-aia nu mai poti sta vara in Baragan?
D-aia sunt inundatii in toate colturile lumii?
Vrajeala masonilor?
Argumenteaza ceea ce ai spus si poate voi fi tentat sa te cred! :nod:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Esti in eroare totala ! in ultimii 4 ani suprafata ghetarilor a crescut !
  Anul acesta Baraganul a avut productii agricole record . Fata de alti ani anul acesta a fost mult mai putin praf pe drumurile dintre parcele fata de anii trecuti.
  Inundatii au existat mereu , nu este nici o noutate. Un eveniment local nu poate fi generalizat  :nono:
  Ai auzit de masonerie ?   urmareste acest topic :  http://forum.apiardeal.ro/index.php?topic=2716.0

D006

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 15, 2010, 09:00:08 PM
Citat din: AndreiRN din Octombrie 15, 2010, 08:46:05 PM
Cat despre Dragos e el mai impulsiv si direct dar asta e o calitate nu un defect.

Tocmai asta este motivul pentru care are foarte multi prieteni, dar si dusmani pe masura!
Poate ca nu dusmani ci oameni invidiosi sau suparati ca sunt expusi.

D006

Citat din: dragos2006 din Octombrie 15, 2010, 10:11:08 PM
Oricum treaba cu incalzirea globala e doar o bashina masonica .
Asta e inca o Perla Dragos menita sa atraga atentia.
Incalzire globala este ca o simt si eu si am observat si efectele ei dar asta nu inseamna ca nu poate fi un fenomen natural.
Ce ma deranjeaza este histeria generala pe care o observ cateodata si faptul ca uni au ajuns bogati pe baza acestei histeri si a intimidari populatiei.
Acolo ar trebui sa va bucurati daca s-ar mai incalzi vremea un pic si si asa e gazul scump.

D006

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 15, 2010, 10:17:29 PM
Oare?
D-aia se topesc ghetarii?
D-aia nu mai poti sta vara in Baragan?
D-aia sunt inundatii in toate colturile lumii?
Vrajeala masonilor?
Argumenteaza ceea ce ai spus si poate voi fi tentat sa te cred! :nod:
Pamantul este o planeta cu un interior fierbinte.
Un interior care nu e nici macar uniform si se invarteste cu galme.
Acele galme au temperaturi diferite si au si puterea de sa ridica sau cobora coaja tare pe care locuim noi.
Temperatura oceanelor influenteaza clima intregului glob.
Mai departe speculeaza fiecare.

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Octombrie 15, 2010, 10:28:52 PM
Esti in eroare totala ! in ultimii 4 ani suprafata ghetarilor a crescut !
  Anul acesta Baraganul a avut productii agricole record . Fata de alti ani anul acesta a fost mult mai putin praf pe drumurile dintre parcele fata de anii trecuti.
  Inundatii au existat mereu , nu este nici o noutate. Un eveniment local nu poate fi generalizat  :nono:
  Ai auzit de masonerie ?   urmareste acest topic :  http://forum.apiardeal.ro/index.php?topic=2716.0

Locuiesc in Baragan si stiu mai bine decat tine cum a fost clima in aceasta zona in utimii, hai sa spunem, 30 de ani!
Inundatiile din 2006 si seceta crunta din 2007 nu au fost rezultatul activitatii masonilor!
Cat despre topicul la care faceai referire spun doar:
SI MARMOTA INVELEA CIOCOLATA IN STANIOL!
Sa vezi comploturi si manipulari in Tom&Jerry! :rotfl: :rotfl:
Dar este convingerea ta si nu vreau sa incerc sa ti-o schimb! :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 15, 2010, 10:51:38 PM
Citat din: dragos2006 din Octombrie 15, 2010, 10:28:52 PM
Esti in eroare totala ! in ultimii 4 ani suprafata ghetarilor a crescut !
  Anul acesta Baraganul a avut productii agricole record . Fata de alti ani anul acesta a fost mult mai putin praf pe drumurile dintre parcele fata de anii trecuti.
  Inundatii au existat mereu , nu este nici o noutate. Un eveniment local nu poate fi generalizat  :nono:
  Ai auzit de masonerie ?   urmareste acest topic :  http://forum.apiardeal.ro/index.php?topic=2716.0
Inundatiile din 2006 si seceta crunta din 2007 nu au fost rezultatul activitatii masonilor!
Cum sa nu? Au puteri supranaturale.

In realitate este mai usor sa atribui un fenomen necunoscut unor forte supranaturale decat sa cauti explicatia reala.
Masoni, Luminaries, Zeus si inca o duzina de deitati intotdeauna au fost responsabili pt ce nu am cunoscut.
Inca sunt multi care sunt convinsi ca suntem pedepsiti cu fulgere sau cutremure sau erupti vulcanice.

pharaonu75

Asa a aparut religia, Andrei! Lucruri si fenomene inexplicabile au fost puse pe seama cuiva superior, atotputernic!

Biserica - el mai profitabil S.R.L. din cate au existat! Nu a mers niciodata pe pierdere!
Ce este surprinzator ca se vorbeste de "manariile" masoneriei, dar se omit cele ale diferitelor religii... sa vezi aici manipulare in masa!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

   Ma repet : nu mai generalizati evenimente locale . Vorbim despre incalzire globala si nu de o  vara secetoasa dintr-o zona a Romaniei . daca cauti in cartea de geografie vei afla ca limita Baraganului este la Rm. sarat , asa ca amandoi facem parte din aceiasi regiune , numai ca eu sunt dintr-un oras vechi al Romaniei iar tu dintr-un oras nou care are numele legat de dezrobirea tiganilor . Nu este nici un apropo dar ma pricep si eu putin la geografie si istorie.

  Eu vreau sa spun ca nu este nici o incalzire globala deoarece spre exemplu in Evul Mediu era mai cald decat acum . Eu consider ca aceasta tema este doar o nascocire a masoneriei pentru a distrage atentia pulimii de la adevaratele proble globale gen mafie bancara sau guvern mondial.  Vi se pare corect ce se intampla in Afganistan si in Irak ?

pharaonu75

Iti pot da dreptate de la un capat la altul al postarii tale de mai sus, daca imi spui pe ce te bazezi cand afirmi ca in Evul Mediu era mai cald ca acum!
Rm Sarat este atestat documentar cu doar 20 de ani inaintea Sloboziei, asa ca nu cred ca tu locuiesti intr-un oras vechi iar eu intr-unul nou!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

 Intamplator la Rm. sarat se gaseste o biserica ctitorita de Stefan cel Mare  . Eu stiu ca Slobozia ca denumire a localitatii este mult mai noua  ! sa-l intrebam pe Mircea Dinescu ?

pharaonu75

Slobozia - Oraşul a fost construit pe rămăşiţele vechii cetăţi romane Netindava.
Cercetările arheologice au dus la descoperiri ce confirmă existenţa unor aşezări umane în perimetrul actual al oraşului încă din perioada neolitică (cca 3000 î.Hr.), ca şi prezenţa neîntreruptă a comunităţilor locale în acest teritoriu până în epoca feudală, când localitatea începe să capete importanţă.
Numele actual al municipiului vine de la cuvântul românesc, de origine slavonă, ,,slobozie", care desemna o localitate nou înfiinţată care era scutită de anumite dări. Oraşul, aşezat în mijlocul Câmpiei Bărăganului, era foarte vulnerabil la atacurile turcilor şi tătarilor; pentru a încuraja oamenii să se aşeze aici, ei erau scutiţi de aceste dări, de aici şi numele.
Si penru ca era scutita de dari s-a umplut de tigani. Classic romanesc! :rotfl: :rotfl:
Dar sa nu ne abatem de la tema topicului! :hi: :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 15, 2010, 11:00:48 PM
Asa a aparut religia, Andrei! Lucruri si fenomene inexplicabile au fost puse pe seama cuiva superior, atotputernic!

Biserica - el mai profitabil S.R.L. din cate au existat! Nu a mers niciodata pe pierdere!
Ce este surprinzator ca se vorbeste de "manariile" masoneriei, dar se omit cele ale diferitelor religii... sa vezi aici manipulare in masa!
Pai aia au imunitate deplina.
Sau au avut dar sa mai trezit lume.