apifonda

Creat de dragos2006, August 30, 2010, 06:16:16 PM

« precedentul - următorul »

ANITEI

Cand voi merge in Germania ma voi interesa la fabrica sau la unul dintre magazinele prin care desface Sudzucker sa vad ce preturi au.
'' Pot totul in HRISTOS , care ma intareste.'' Filipeni 4:13

balasbebe

Azi am dat primele turte la unele cutii miniplus. Stau sus in ghem. Nu am alta solutie decat sa le indop. Va spun sincer ca nu mai conteaza pretul cand trebuie salvate niste matci. La Apifonda este asa de fin zaharul pudra, parca ar fi serbetul de cand era pe raft, de calitate.

Ervin

Citat din: ANITEI din Decembrie 20, 2010, 04:56:23 PM
Cand voi merge in Germania ma voi interesa la fabrica sau la unul dintre magazinele prin care desface Sudzucker sa vad ce preturi au.

Buna seara,
Daca nu ma insel la Apicola Arad momentan este 5 ron/kg (TVA inclus).
Este un pret corect dar intr-adevar se poate cumpara de la noi direct mai ieftin.
Dupa cum va-m spus intr-un post anterior ma puteti contacta telefonic si va ajut.
Legat de fabrica din Germania va pot spune ca nu ve-ti putea cumpara direct de la fabrica chiar daca santeti pers juridica iar din mag de desfacere din germania produsul va iese la acelasi pret sau chiar mai scump decat puteti gasii in Romania.
Daca va mai pot ajuta cu ceva va stau la dispozitie.
Va doresc tuturor SARBATORI FERICITE !!!

Cu respect,
Ervin Hajdu.
0731000097
Ervin Hajdu
0731000097

cristi ciuc

Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 16, 2010, 09:47:31 AM
Restul se poate pune la pastrat!

Trebuie depozitata in conditii de temperatura constanta, de peste 15 grade C.
Rezista luni de zile!

Scrie aici: http://www.bienenfutter.eu/ro/Produkte/Apifonda/
Ce credeţi?
Apifonda achiziţionată în noiembrie 2009 şi ţinută în pivniţă mai este valabilă acum sau este posibil să le fac mai mult rău decât bine albinelor folosind-o?

Ervin

Buna seara,

Conditiile de pastrare sunt antr-adevar intre 15-25 garde C.
Daca baxurile au fost pastrate conform si nedesfacute linistit puteti sa le puneti.
Termenul de valabilitate este de 18 luni.

Cu respect,
Ervin Hajdu.
0731000097

Citat din: cristi ciuc din Ianuarie 05, 2011, 03:49:18 PM
Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 16, 2010, 09:47:31 AM
Restul se poate pune la pastrat!

Trebuie depozitata in conditii de temperatura constanta, de peste 15 grade C.
Rezista luni de zile!

Scrie aici: http://www.bienenfutter.eu/ro/Produkte/Apifonda/
Ce credeţi?
Apifonda achiziţionată în noiembrie 2009 şi ţinută în pivniţă mai este valabilă acum sau este posibil să le fac mai mult rău decât bine albinelor folosind-o?
Ervin Hajdu
0731000097

balasbebe

Este totusi o mare problema. Cartea spuna ca se pastreaza la o anumita temperatura. In stup, mai ales acum sunt grade multe cu minus. Am pus in 2 lazi si dupa o saptamana era beton. Nu cred ca albinele o sa o mai consume. Un amic mi-a spus ca albinele lui nu au consumat si a trebuit sa o puna in sirop. Cred ca apifonda  nici nu salveaza si nici nu ajuta la temperaturi negative.
.

cristi ciuc

Apifonda a fost păstrată la temperaturi mai scăzute dar în bax nedesfăcut şi mă tot gândesc dacă este bine sau nu să fie administrată.
Citat din: Ervin din Ianuarie 05, 2011, 11:13:57 PM
Buna seara,

Conditiile de pastrare sunt antr-adevar intre 15-25 garde C.
Daca baxurile au fost pastrate conform si nedesfacute linistit puteti sa le puneti.
Termenul de valabilitate este de 18 luni.

Cu respect,
Ervin Hajdu.
0731000097

Citat din: cristi ciuc din Ianuarie 05, 2011, 03:49:18 PM
Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 16, 2010, 09:47:31 AM
Restul se poate pune la pastrat!

Trebuie depozitata in conditii de temperatura constanta, de peste 15 grade C.
Rezista luni de zile!

Scrie aici: http://www.bienenfutter.eu/ro/Produkte/Apifonda/
Ce credeţi?
Apifonda achiziţionată în noiembrie 2009 şi ţinută în pivniţă mai este valabilă acum sau este posibil să le fac mai mult rău decât bine albinelor folosind-o?

albinasebes

eu am pus iarna trecuta si chiar daca s-a intarit au consumat-o toata
am pus in folie de plastic iar partea de jos am crestat-o cu cutitul
vreau sa bag sapt viitoare
daca ati citit pe forum si dl. dragos a bagat deja din cate am inteles.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

Adrian Roman

Se poate pune cu toata increderea. Chiar daca nu puneti felia de apifonda in punga sau in plastic indoit in jurul feliei, e suficient sa acoperiti felia cu o bucata de folie care va retine si din caldura ce urca din ghem, si putina umezeala. Eu asa am facut si au consumat tot (anul trecut).

ANITEI

Si eu am pus de Craciun si azi era luata toata am pus din nou!
'' Pot totul in HRISTOS , care ma intareste.'' Filipeni 4:13

skypi_0040

Citat din: orbanstefan64 din Noiembrie 16, 2010, 02:40:21 PM
posta romana ii cea mai ieftina dute si intereseazate
Apifonda poti cumpara din Timisoara de la firma Agrana, strada Polona nr 1, la pretul de 4,35 ron.
Luati legatura cu Ervin Hajdu care este sales manager la tel 0731000097 sau direct la depozit 073100092. Acolo au atat apifonda cat si apiinvert. Numai bine.

mape 48-petru manea

Citat din: balasbebe din Ianuarie 06, 2011, 06:51:14 AM
Este totusi o mare problema. Cartea spuna ca se pastreaza la o anumita temperatura. In stup, mai ales acum sunt grade multe cu minus. Am pus in 2 lazi si dupa o saptamana era beton. Nu cred ca albinele o sa o mai consume. Un amic mi-a spus ca albinele lui nu au consumat si a trebuit sa o puna in sirop. Cred ca apifonda  nici nu salveaza si nici nu ajuta la temperaturi negative.
.
Am pus apifonda acum 8 zile si o mananca f.bine,in acest timp au fost temperaturi negative

cristi ciuc

În această perioadă la Ciuc albinele mistuie Apifonda.
M-am uitat duminică la stupi şi am constatat că într-o singură săptămână au avut un consum apreciabil.
Am folosit şi un bax (15 kg.) de anul trecut şi am avut anumite temeri cu privire la utilizarea produsului, dar singurul lucru cert este că le-a plăcut.
Trebuie să le adminstrez din nou porţii de Apifonda, însă trebuie să prind momente favorabile, pentru că iarna va reveni, se pare, pentru o perioadă de aproape 2 săptămâni (sunt explicite comentariul şi foto de la copacul anului).

Florin_Dan

Apifonda dupa 10 zile, in locul ei au crescut faguri, in mijlocul lui februarie.

nicu68

sunt dornice de munca,dupa atata hibernare :nod: :hi: