apifonda

Creat de dragos2006, August 30, 2010, 06:16:16 PM

« precedentul - următorul »

D006

va rog spunetimi si mie despre apifonda in ce perioada a ierni se poate da la inceput sau sfirsitul iernii si ce proprietati are
asupra fam de albine :hi:

Popescu Gheorghe

Se recomanda a se administra din a doua parte a iernii, mai ales pentru stimularea depunerii matcilor

D006

va multumesc mult pt ajutor

albinasebes

de unde putem comanda apifonda?
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

nicu68

si cu transportul cum ramane?

Nikolas

Sau aici alta metoda!
http://ovisan.ro/alimente.html
Si te-ai scos la transport :wink:

pharaonu75

Si chiar si la pret!

Eu am postat ce am gasit mai repede pe net! :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bucovineanu

Citat din: Nikolas din Noiembrie 15, 2010, 10:34:19 PM
Sau aici alta metoda!
http://ovisan.ro/alimente.html
Si te-ai scos la transport :wink:
Ceva nu se leaga. Formula apiinvert:Fructoza 39% +Dextroza31% +Zaharoza 30%=100% Cum il pot manca albinele daca nu contine nici un strop de apa?

D006

Fiind in stare cristalizata % de apa este neglijabil si de aici apare o mare problema.

bucovineanu

Pai cum sa fie solid daca e vorba de "renumitul" apiinvert?

D006

Reclama il face renumit.

D006

  Daca nu ma insel  Apiinvertul are 27% apa iar Apifona are 8% apa.

pharaonu75

Citat din: AndreiRN din Noiembrie 15, 2010, 11:22:38 PM
Reclama il face renumit.

Se referea la faptul ca toata lumea stie ca este lichid!

"Biostimulator lichid (sirop), avand o compozitie asemanatoare mierii ( fructoza 39%, dextroza 31%, zaharoza 30%) care nu contine zaharuri greu digerabile pt. albine - nu cristalizeaza, nu fermenteaza, ceea ce il recomanda pt hranirile tarzii de toamna sau primavara - usor de utilizat : gata preparat, nu necesita adaos de apa sau alte ingrediente"
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

costoiuaurel

Ce parere aveti de pretul de 5lei/kg. APIFONDA  fata de celelante oferte de pret de aici