masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

cristian87

Citat din: tassevasi din Decembrie 06, 2011, 09:16:59 PM
Citat din: cristian87 din Decembrie 06, 2011, 08:43:51 PM
la sibiu au intrat banii pentru transa 1 :yes:


Transa 1 .....care an. !!!!??
In  Arges  nu stiu daca au terminat cu controalele pentru  eligibilitate pe 2011.

am depus dosarul in noiembrie 2010
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

bee_lover

Se va face control pe un esantion de 1%

Kov iulian

#227
Sa anuntat de la Directia Agricola ca in Ialomita  au inceput sa intre bani in conturi pt masura 141 pe anul 2 .
Maine ma duc si eu sa vad daca au au intrat apoi zilele care urmeaza ma duc la Directie sa semnez de primire .

Kov iulian

Citat din: bee_lover din Decembrie 07, 2011, 02:48:03 PM
Se va face control pe un esantion de 1%

Prin acel esantion de 1 la suta se poate sonda procentul de fraudare a fondurilor ,
Si probabil daca se constata ca urmare a acelui sondaj ca fondurile sunt fraudate in proportie mare, nu credeti ca se pot efectua controale mai amanuntite ? :hi: :hi:

tassevasi

#229
Citat din: cristian87 din Decembrie 07, 2011, 10:36:24 AM
Citat din: tassevasi din Decembrie 06, 2011, 09:16:59 PM
Citat din: cristian87 din Decembrie 06, 2011, 08:43:51 PM
la sibiu au intrat banii pentru transa 1 :yes:


Transa 1 .....care an. !!!!??
In  Arges  nu stiu daca au terminat cu controalele pentru  eligibilitate pe 2011.

am depus dosarul in noiembrie 2010


Asa mai tinere , nu dezinforma  :)

kiloz



????
de unde ai scos-o? am intrebat la apia si nu se confirma
ei spun ca in anul 1,2,3 doar hartiile vorbesc si nu se vine pe teren decat dupa anul 3 cand trebuie sa ai faptic ce ai declarat in proiect
[/quote]
   Ce legatura are" apia " cu masura 141?
Sa fii drept si scrie adevarul.

Kov iulian

Citat din: kiloz din Decembrie 07, 2011, 11:42:18 PM


????
de unde ai scos-o? am intrebat la apia si nu se confirma
ei spun ca in anul 1,2,3 doar hartiile vorbesc si nu se vine pe teren decat dupa anul 3 cand trebuie sa ai faptic ce ai declarat in proiect
   Ce legatura are" apia " cu masura 141?
Pe mine m-ai intrebat ?
Scrie in ultimul ghid al masuri 141 asta , ca vor verifica prin sondaj 1 la suta din cei cu 141.
Credeti ca ei sunt prosti si nu isi iau masuri de precautie ?
De aia se dau bani si cu taraita in fiecare an , ca sa nu le vina la uni idei si sa fuga cu ei in bahamas.
Si chiar pt astia astia 1500 de euro suntem verificati , doar ca se face asta indirect .
Se face ca la sondajele pt alegeri , nu se merge la 20 de milioane de oameni sa ii intrebe cu cine voteaza .
Asa si cu astea se iau  la intimplare 1 la suta ,
Daca sa zicem sunt 1000 de persoane , se verifica 10 persoane, daca din astea 10 persoane 5 sunt in neregula , inseamna ca 50 la suta din esantionul luat la intimplare au probleme ,
Cea ce ar insemna statistic ca pana la 500 de persoane din cele 1000 au probleme,
Lucru asta sa zicem ii poate face sa ne cheme pe toti pt verificari , si sa ne impuna conditi mai stricte de acordare a restului de bani .
Acum sa inteles ? :D :P

Kov iulian

Am fost la banca ieri , si intradevar au intrat bani pe masura 141 anul 2 ( 6393 lei )
( am depus proiectul anul trecut , luna aprilie )

Kov iulian

Am depus cererea pt transa a doua pe data de 3 noiembrie .
( dar am si colegi din localitate care au depus si la 2 saptamani dupa mine care au fost anuntati de la Directia agricola ca sa efectuat plata )

George N

Citat din: jimm din Decembrie 04, 2011, 08:44:34 PM
Suna a Matrix dar asta e adevaru.....folosim curent dintr-o retea, apa de la retea, internet in retea facem parte dintr-o retea, daca crezi ca neaccesand "masura" esti pedinafara, te inseli!  :)
....  Frumos  si adevarat,,in parte , ...dar la ce retea te referi , la reteaua da apicultori, sau la cei care  fak pe draku in 4  sa obtina banii de la subventie indiferent ce s-ar intimpla ? ( sa ma scuze cei bine intentiona-ti) :hi:

popik50

As vrea sa intreb : este limita de varsta pentru a accesa masura 141 ? :hi:

Kov iulian

Citat din: popik50 din Decembrie 14, 2011, 12:35:21 PM
As vrea sa intreb : este limita de varsta pentru a accesa masura 141 ? :hi:
Limita de varsa e de 62 de ani din cate stiu, iar daca aveti peste 40 de ani pierdeti 25 de puncte .

popik50

Multumesc de raspuns. Am 36 de ani si as vrea ca sa accesez si eu 141. Am 26 de stupi. Cred ca ma incadrez? :hi:

Kov iulian

Va incadrati, eu tot la fel am inceput, aveti grija in ce asociatie va inegistrati deoarece veti fi legat de ei pt 5 ani
( vi se cer in fiecare an adeverinta de la ei )
daca sunteti bazat si aveti cateva cunostiinte facetiva cooperativa sau grup de producatori astfel veti lua bani si pt asta
( infiintare grup de producatori )

popik50

In 2o12 cand se vor putea depune dosarele pentru masura 141 ? :hi: