masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

adi-m

Va rog sa ma scuzati , e vorba de cazier judiciar nu cum a aparut in postare , cazier juridic. :rusine:

gheco

Citat din: evulet78 din Septembrie 24, 2010, 08:46:26 PM
Poate cineva sa ofere un proiect cadru pentru un numar de 25 familii de albine pentru masura 141? (nu ala din ghid, ci unul facut pentru albine, ca sa poata fi adaptat un pic)


Am urmarit postarile si nu a raspuns nimeni. Sunt doua situatii:
1. nu a facut nimeni un  asemenea plan de afacere si cei care au dosare aprobate au apelat la persoane "specializate" in asemenea activitati;
2. cei care au un plan de afacere nu vor sa ajute si pe altii.
Modelul din Ghidul de finantare este prea complex si un model concret dintr-un proiect aprobat a fi util.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

orbanstefan64

Citat din: adi-m din Octombrie 19, 2010, 08:26:30 PM
Daca i-mi permiteti sa mai adaug ceva :-cazierul juridic trebuie sa fie pe PFA  scos in urma autorizarii ,nu pe PF :)
Pe langa toate actele specificate mai sus , in jud.Caras- Severin a fost solicitat si un certificat de inregistrare in registrul fermelor(RO), care se ridica de la APIA si este gratuit
cazierul judiciar se slibereaza pe pf si nu pe pfa

Florin_Dan

Da este adevarat  cazierul  judiciar  trebuie pentru PF nu  pentru PFA, pentru  ca, nu are cum sa-ti elibereze politia cazier pe PFA
Deci  cazier judiciar pentru PF. Si apropo grabiti-va cu documentele ca expira timpul si ramane-ti cu proiectele ... :hi:

orbanstefan64

care i ultimul termen de depunere a dosarelor?

Florin_Dan

30 de zile de la primirea notificarii

sorin_horezu

30 de zile lucratoare!
Cu apicultura nu e asa usor cum crede lumea.

adi-m

Politia elibereaza cazierul judiciar pe PFA. In urma ridicarii de catre solicitant a certificatului constatator de la Reistrul Comertului ,pe care i-l depuneti la Politie impreuna cu cererea de eliberare a certificatului judiciar si chitanta de achitare a sumeide 10 lei .Eu asa am procedat. Initial am mers cu cazierul judiciar pe PF ,iar cei de la consultanta mi-au cerut toate actele pe PFA , respectiv:-cazier judiciar pe PFA
                                                                    -cazire fiscal pe PFA
                                                                    -copie dupa CI
                                                                    -certificat de inregistrare in registrul fermelor(RO)
                                                                    -certificat de inregistrare  ca PFA de la Registrul Comertului (copie)
                                                                    -extras de cont cu datele bancii unde vi-ati deschis cont ca PFA

antiopa din ardeal

  A semnat cineva pana acum contractul de finantare?

Florin_Dan

 Toata lumea a primit acelasi document. Intrebari unde nu este clar.

Florin_Dan

Citat din: antiopa din ardeal din Noiembrie 03, 2010, 03:16:35 PM
  A semnat cineva pana acum contractul de finantare?
Nu cred ca a semnat nimeni contractul deoarece inca nu a expirat termenul de depunere a actelor. Cred ca si dupa acest termen o sa mai dureze pana se semneaza contractele.Rabdare  :hi:

adi-m

In data de 28 .10.2010 am semnat decizia si cererea de finantare :hi:

adi-m

Cu o saptamana inainte am depus actele si spre surprinderea mea, la circa 5 zile am fost contactat telefonic sa ma prezint in vederea semnarii deciziei de finantare. S-au miscat foarte repede. :smile:

Florin_Dan

Surprinzator de repede  :uimit:

antiopa din ardeal

  In jud ms au spus ca dureaza in jur de 2 saptamani de la depunerea actelor. Sa vedem daca se nimereste.