masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

Ionel_Cluj

Domnilor mai multa prudenta cu ce se vorbeste si pe forum:in unele postari ne laudam cum vom da stupiice ar trebui impozitati copiilor ,nevestelor doar cumva sa fentam statulsi apoi ne miram de ce se inaspresc conditiile  de parca ei nu ne aud si vad cum gandim .Acum 3 ani cand am facut cursul  cineva zicea ca daca nu ai toti cei 25 de stupi ii poti imprumuta de la vecini pana trece controlul si apoi ne miramde ce avem crotali ,cineva la tv zicea ca nu a mai primit banii din masura 141 dupa anul 3pentru ca nu a putut sa respecte conditiile  din lipsa de fonduri(zicea ca stupii ,ramele si altele si le face singur si atunci cu banii ce a facut?)Daca se face si din asta o practicaatunci pe cei carechiar vor sa se dezvolte ii tot strang de gat cu tot felul de pretentiicare sa contracareze inventivitatea romanului de a se fofila pe langa lege

Iulia

Ce se mai aude de aceasta masura? Au de gand sa publice anul asta lista proiectelor finantabile?

romikele

Asteptam, altceva nu avem ce face!
Pe apdrp.ro la RAPOARTE > Rapoarte de evaluare, ultima postare se refera la M 313.

Iulia

Asta am vazut si eu. Suntem la mana lor...

andrei_georgian

anul acesta in luna iunie trebuie sa depun cererea de plata pentru 141, adica este a 3-a oara cand trebuie sa primesc banii, intrebare: cand o sa am control? anul asta  sau la anul? :hi:
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

romikele

Imediat dupa ce depui dosarul pentru transa a IV-a.

andrei_georgian

Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

radoslav

ce documente trebuie sa contina dosarul pentru cerere de finantare la masura 141 anul 2?multumesc

romikele

S-a mai raspuns la aceasta intrebare AICI

radoslav

ok..spuneti-mi va rog de unde sa procur:Proces Verbal de predare/primire plăcuțe de identificare stupi,Copie fișă de sănătate,Copie carnet de stupină,Copia fișelor familiilor de albine

romikele

De la forma asociativa din care trebuie sa faca parte solicitantul se obtin:
- adeverinta de membru;
- proces verbal de predare/primire a numerelor/placutelor de identificare;
- carnetul de stupina, a carui evidenta la zi o tine apicultorul conform datelor din teren, la dosar fiind necesare copii ale tuturor paginilor cu inscrisuri.

Apicultorul - solicitant trebuie sa aiba:
- fisele familiilor de albine, de pe care se fac xerocopii pentru dosarul cererii de finantare;
- fisa de sanatate emisa de medicul veterinar ZONAL, vizata la zi inclusiv de medicul veterinar de pe raza localitatii unde se afla vatra stupinei sau a medicului cu care apicultorul are contract de colaborare, a carei xerocopie se va regasi la dosar. In unele judete in locul acestei copii se solicita adeverinta de la medicul veterinar - se vor cere informatii in acest sens de la OJPDRP.

Karpetrusov

Ce informatii noi  sunt in legatura cu masura de formare 111  pentru anul in curs? S-a facut licitatia? Au inceput  undeva?
A swarm of bees in May is worth a load of hay;
  A swarm of bees in June is worth a silver spoon;
    A swarm of bees in July isn't worth a fly.

radoslav

Stimate domn user romikele astazi am fost la Directia Agricola si am intrebat ce acte trebuie sa atasez la dosarul pt Cerere de plata pt anul 2 la mas 141,raspunsul a fost sa ma uit pe site-ul apdr si gasesc acolo.la rugamintile mele impreuna cu doamna am intrat pe site si am gasit urmatoarele acte necesare:Formularul AP 0.1 DeclaratieEsalonare,FormAP1.1_Anexa_IdentificareFin_Avans_TVA_M.doc,FormAP1.1_CererePlata_V17_M141_Anul_1.pdf,FormAP1.1_CererePlata_V17_M141_Anul_2_3_4_5.pdf,FormAP1.2.2_TabelDimEco_M141.doc,FormAP1.3_RaportExecutie_M141.doc,FormAP1.4_DeclaratiePropriaRaspundere.doc.Asta mi s-a spus referitor la judetul Caras-Severin acuma nu stiu cum e la altii.

romikele

Eu completez dosarele membrilor asociatiei din care fac parte, evident si al meu.
Ceea ce am postat este exact ce s-a cerut in noiembrie.
Actele de la apdrp sunt obligatorii, dar nu suficiente si se regasesc in lista pusa de mine AICI

aurelian