masura141

Creat de nicu has, August 08, 2010, 04:14:41 PM

« precedentul - următorul »

Bogdan Apiary

Acea lista este cu proiectele eligibile si cu punctajele aferente obtinute de fiecare solicitant, lista cu proiectele finantate o sa se afiseze cam intr-o luna dupa rezolvarea cotestatiilor.

Iulia

Da... am crezut ca ati spus ca aia e lista finala. Am inteles eu gresit. Scuze!

Ionel_Cluj

Nu pot intra pe sit-ul afisat pentru a vedea daca mi s-a aprobat proiectul .Va rog sa-l mai afisati o data Scuze ,nu prea ma pricep

romikele

Vezi fisierul atasat.
Nu toti cei din aceasta lista vor "prinde" finantare...

Ionel_Cluj

Se mai face inca o selectie sau de ce ziceti ca nu toti admisii vor primi fimantare?

morozan simion

sa inteleg ca rapoartele care sunt prezentate ca fiind eligibile, nu vor prinde finantare? Atunci de ce au fost afisate? Cate din acestea vor fi finantate? adica ce procent?

romikele

Se va lua in ordinea descrescatoare a punctajului si acolo unde se termina banii, se trage linie.
Cele de sub linie vor ramane eligibile, fara finantare.
Sunt peste 22.000 (daca nu ma insel, nu am acum pdf-ul la indemana...) de proiecte eligibile, dar finantare vor prinde undeva pana la max. 17.000, asta daca nu se vor redistribui bani ramasi necheltuiti cu alte masuri.

tassevasi

 Se poate face o ordine  descrescstoare  cu punctajul ,cine se pricepe ??
  Banuesc ca si din cei cu 70 p nu prind finantare .

romikele

Citat din: tassevasi din Aprilie 21, 2013, 09:44:08 PM
...Banuesc ca si din cei cu 70 p nu prind finantare .
Nu e chiar asa.
Clasarea se face dupa unele criterii, adica mai intai zonele defavorizate, apoi varsta sub 40 de ani, dupa care restul pe locurile ramase.
Nu sunt chiar asa de multe proiecte cu peste 70 de puncte, dar surprize pot apare.
Daca cineva reuseste exportul din pdf in excel, e simplu de ordonat dupa punctajul descrescator.

Iulia

Da, cam asa va fi. Acum asteptam sa vedem ce decid.  :)

morozan simion

din cate am calculat eu am aconstatat ca in jur de 6000 de dosare sunt cu punctaj sub 70 puncte, iar pentru judetul bn am calculat in totalitate si am ajuns la un procentaj de 42% din proiectele eligibile sunt sub 70 puncte. Deci concluzia este ca si uni din cei cu 65 de puncte vor prinde

tomy81

nu se ia pe judete. se ia in ordinea punctajului. la acelasi punctaj diferenta o vor face criterile enumerte mai sus.

morozan simion

si aplicand acele criterii vor prinde si proiecte cu punctaj de 65 puncte in cazul in care se vor plati 17000 din 23000

dan motu

       ce stiti d masura 112,cand se vor afisa rezultatele?

romikele

Sunt deja afisate rezultatele partiale, se asteapta solutionarea contestatiilor pentru lista finala.