Fonduri europene şi nu numai...

Creat de romikele, Iulie 02, 2010, 07:54:12 AM

« precedentul - următorul »

Florin_Dan

Ia du-te la Directia Agricola si vezi nu cumva trebuie sa fie apicultura obiectul de activitate principal.

soadi

Citat din: Florin_Dan din Februarie 02, 2011, 02:40:46 PM
Ia du-te la Directia Agricola si vezi nu cumva trebuie sa fie apicultura obiectul de activitate principal.
Ma duc...
Ma mai duc vreo undeva ?  =))

ioanardelean55


Calin Bondaru

of...am citit toate postarile dar nu am reusit sa aflu cateva amanunte!
am depus dosaru pentru 141, dar inca nu am semnat finantarea! cred ca prin martie 2011 o voi semna!
pot depune in acelasi an si dosar pentru PNA?

filip

Citat din: Calin Bondaru din Februarie 03, 2011, 09:41:53 AM
of...am citit toate postarile dar nu am reusit sa aflu cateva amanunte!
am depus dosaru pentru 141, dar inca nu am semnat finantarea! cred ca prin martie 2011 o voi semna!
pot depune in acelasi an si dosar pentru PNA?
Pentru dosarul pentru PNA adreseazate ASOCIATIEI din care faci parte
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Florin_Dan

Pentru Calin
In ce sesiune ai depus proiectul.

Calin Bondaru

ultima sesiune din 2010!
am fost verificat in teren!

Florin_Dan

Atunci mai asteapta raportul de selectie. Inca nu si-au primit banii, toti cei care au depus in sesiunea din aprilie 2010. Rabdare .

Calin Bondaru

nu asta era nelamurirea!
eu am intrebat daca pot accesa masura 141 si sa achizitionez matci, familii s.a. care ulterior sa fie decontate prein PNA?

filip

Citat din: Calin Bondaru din Februarie 03, 2011, 12:47:56 PM
nu asta era nelamurirea!
eu am intrebat daca pot accesa masura 141 si sa achizitionez matci, familii s.a. care ulterior sa fie decontate prein PNA?
Dosarul pentru MEDICAMENTE,Matci,Roi,ETC cele prevazute prin PNA se depun la asociatia la care sunteti inscris.
De acceia am zis ca consultati asociatia sa nu aveti surprize.
Au fost cazuri in care nu a fost acceptate bonurile fiscale pentru medicamente deoarece nu au fost cumparate prin ASOCIATIE.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

  Mestere pe bonul fiscal nu apare cumparatorul !!!!! logic sa nu primesti la decontat un act care nu contine date de identificare ale cumparatorului !

stupar

Trebuie cerut factura,unde se trece datele.se ataseaza bonul fiscal la factura. :hi:

albinasebes

cum cumperi prin asociatie?
treci pe factura numele asociatiei, sau al tau?
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

stefanm

Asa cum am intrebat mai devreme,eu vreau sa cumpar 15 familii de albine prin PNA ,m-am inscris intr-o asociatie dar cineva de acolo imi zice ca tre. sa am minim 25 stupi ca sa accesez programul,dar eu am 6 si nu am citit nicaieri ca tre.sa am un anumit numar.Ma lamureste cineva ?In normele PNA eu nu am intalnit referire decat ptr achizitia de cutii la cei care fac pastoral ca tre. sa faca dovada ca au 25 familii.! Va multumesc ptr ajutor!
cea ce stiu e ca nu stiu nimic! Socrate

D006

  Inca HG NU A FOST APROBATA SI PUBLICATA IN MONITORUL OFICIAL , dupa ce va fi publicata mai discutam !   :nono: