Fonduri europene şi nu numai...

Creat de romikele, Iulie 02, 2010, 07:54:12 AM

« precedentul - următorul »

romikele

Inainte de a inchide PFA-ul, te asiguri ca toate amortizarile sunt finalizate si nu exista datorii.
Transfer de bunuri poti face doar daca ambele forme sunt active.

Kov iulian

Citat din: romikele din Decembrie 24, 2015, 01:00:40 PM
Inainte de a inchide PFA-ul, te asiguri ca toate amortizarile sunt finalizate si nu exista datorii.
Transfer de bunuri poti face doar daca ambele forme sunt active.

Vreau asta si pentru a arata (daca este nevoie) celor de la APDRP buna credinta si intentia de a continua pe activitatea pentru care am primit banilor lor.
PFA-ul ma tine in loc nu mai pot continua pe el, deci vreau renunt doar la PFA pentru a reincepe pe SRL  .



dan sebastian

Cati ani mai ai pana termini masura?
Daca 2016 e ultimul an, trage si suporta. Altfel e posibil sa nu-ti mai vezi banii.
Stiu cate am patit doar pt ca mi-am schimbat contul in alta banca.
Memoriu justificativ, etc. ...
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Kov iulian


dan sebastian

Si atunci ce mai astepti?
Poti rezolva luni sau marti daca nu doar  la anul.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Eugen B


Adrian.B.


Eugen B

Da. Alea se vor schimba iar. Parca in martie vor aparea. Daca stie cineva ceva concret. Alea din mai nu mai sunt valabile, cel puyin pt tineri fermieri

Adrian.B.

Alea sunt ghidurile. Nu se schimba nimic. Poate o adeverinta in plus sau vreo stampila, in rest asa raman. Sunt conditile facute de partea romana si agreate de U.E. Astea sunt masurile si ghidurile FEADR 2015-2020.

Eugen B

Am fost sa vorbesc la consultanta, si a zis ca in martie vor veni alte ghiduri, alte obligatii, habar nu am ce, dar nu va mai fi ca anul trecut, vreau sa accesez, dar nu crezi ca vorbesc prostii, la sf de martie inceput de aprilie merg sa vad de taneri fermieri, daca sunt ok conditiile vor accesa cat de repede posibil

Adrian.B.

La inceput de martie se incepe prima sesiune pe 2016. Nu cred ca vorbesti prostii, problema e ca nu pricepi ce ti-am spus. Schimba consultantul.

andrei_georgian

Exact asa stiu si eu ca din martie se pot depune proiecte, ghidul este acelasi care sa dat anul trrecut  :hi:
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

Eugen B

Nu  ce consultant sa schimb. O sa mai discutam dupa martie

Adrian.B.

#643
Daca tu ai incredere in astfel de consultanti ,eu iti garantez ca o se te prinda 2020 fara vreun proiect declarat eligibil. Doi ani s-a muncit la ghidurile astea . In 2015 s-au intors de la comisia u.e  pe agricultura  doua variante care nu au corespuns. A treia varianta a fost admisa si s-a demarat programul im iunie 2016. Si tu sustii ca se schimba ghidurile dupa ce s-a derulat deja prima sesiune ?!!!. Iti garantez eu ca NU SE SCHIMBA ,O VIRGULA. Consultantul tau stie ce vorbeste?!!! E posibil(cum au facut cu fostul PNDR ) ca partea romana sa mai ceara in plus niste harti ,ca sa fie ei acoperiti in caz de control european.

Kov iulian

In mare asa vor ramane ghidurile insa mai schimba o virgula, mai pun o conditie etc.