Fonduri europene şi nu numai...

Creat de romikele, Iulie 02, 2010, 07:54:12 AM

« precedentul - următorul »

romikele

Astea sunt versiunile momentului.
Versiunile finale mai au ceva de asteptat, dar nu vor fi modificari esentiale.
Cand vor apare noutati, le veti afla la timp!

nicu84

nu se mai stie nimic de fonduri?

dodo79

cand se afla ceva fii sigur ca Romikele ne anunta

milu56

Nu se stie nimic clar nicaieri in europa pana dupa luna septembrie 2014

Eugen B

se mai stie ceva de noile fonduri europene?

milu56

#155
Da se stie..trebuie o exploatatie de 200 stupi si primesti 50mii € pt tineri sub 40 ani. Pot sa va recomand un om care face proiectu cu 3%.taxe minime zic eu pt.50mii dai 1500 si sti ca toate ce trebuie ca sa fi eligibil iti sunt facute .

dorindafi


Sprijinul pentru tinerii fermieri ar putea rămâne la 40.000 euro

,,Este foarte important să stabilim clar și sprijinul pentru tinerii fermieri și o măsură pe care o am eu în vedere ar fi să creștem ajutorul pentru stabilirea tinerilor de la 40.000 la 70.000 de euro, numai că am început să am dubii în momentul în care am văzut că pe măsura actuală sunt solicitări foarte multe și nu le putem onora, că nu avem bani, deci dacă o să creștem suma, o să reducem și mai tare numărul de beneficiari, deci s-ar putea să dau înapoi de la ce am anunțat", a explicat secretarul de stat Irimescu .

De asemenea, Autoritatea de Management pentru PNDR din Ministerul Agriculturii a elaborat o ,,Analiză socio-economică în perspectiva dezvoltării rurale în România pentru 2014-2020". Ultima variantă a documentului, din decembrie 2012, este în prezent actualizată, pentru a oferi date cât mai reale, care vor sta la baza alocării fondurilor UE în perioada 2014-2020, susține secretarul de stat Achim Irimescu.

asha ca inca nu-i batuta shaua
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

PACO

Citat din: milu56 din Octombrie 20, 2014, 06:29:35 AM
Da se stie..trebuie o exploatatie de 200 stupi si primesti 50mii € pt tineri sub 40 ani. Pot sa va recomand un om care face proiectu cu 3%.taxe minime zic eu pt.50mii dai 1500 si sti ca toate ce trebuie ca sa fi eligibil iti sunt facute .

  Eu zic ca nimeni nu merita sa ia procent din munca altcuiva.Banii nu sunt castigati la 6/49.Cand o sa investeasca si consultantul 3% din investitia initiala atunci sa aiba pretentie la procentaj.

milu56


G. Iulian

Dacă nu te descurci singur eu cred că 3% este o sumă rezonabilă. E mai bine să iei 48500 euro decât nimic. Dar la noi decât să ia unul 1500 mai bine renunţi la 48500 euro  :rotfl:

Eugen B

e ceva concret cu fondurile europene?

PACO

Eu zica fiecare sa primeasca in functie de munca si riscurile pe care si le asuma.

dorindafi

Citat din: Eugen B din Octombrie 21, 2014, 09:07:22 AM
e ceva concret cu fondurile europene?
ianuarie / februarie conform min. agriculturii
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Bee happy

stie cineva cand se incepe depunerea dosarelor pentru masura 112 ?  :hi: :hi: :hi:

bucovineanu

Intreaba la un GAL din zona. GAL= grup de actiune locala.