Cartea de Aur a Forumului

Creat de crombra, Iunie 29, 2010, 12:12:02 PM

« precedentul - următorul »

crombra

Pentru ca  in orice casa noua care gazduieste o comunitate, exista o Carte de oaspeti, cu permisiunea membrilor acestui forum vreau sa declar deschisa CARTEA DE AUR a forumului.
Aici fiecare membru si vizitator poate lasa pentru posteritate un gand, o amintire scrisa din suflet.
Pentru ca Mihai(Romikele) a fost cel care a dus (si va duce) greul in procesul de ridicare al Forumului la parametrii optimi de functionare, eu il rog sa ne faca cinstea sa scrie si sa semneze  primul in aceasta Carte.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

D006

   Imi vine in minte un citat celebru :  "VOM FI IARASI CE AM FOST SI MAI MULT DECAT ATAT ! "
    De azi avem uriasa sansa sa accesam aceasta platforma de dialog unde oricine se poate exprima liber si fara teama ca cineva ii sta in spate . Toti avem interese materiale si vrem sa traim mai bine dar asta nu inseamna ca trebuie sa-i "faultam" pe cei din jurul nostru , numai o informare libera si fara cenzura comerciala va aduce un plus de experienta in mintea orcarui stupar necesara pentru a se descurca in ziua de azi.
  Contre vor exista mereu , doar ele reprezinta sarea si piperul unui forum , important este ca acestea sa nu degenereze in jigniri gratuite . ADEVARUL TREBUIE SPUS CHIAR DACA DOARE !

D006

  E supertare forumul nu ma mai satur sa descopar noile facilitati , parca am trecut de la comuna primitiva la era spatiala.  :hi:  De azi APIARDEAL priveste doar inainte iar in spate simte doar rasuflarea "deontologilor".  :cool: :cool:

sfantul spiridon

nu stiu nici ce o sa apara nici daca o sa apara pe forum ce o sa scriu acum
tot ce stiam eu despre asezarea textelor in pagina , format si imagine s-a schimbat...stiu ca un lucru nu s-a schimbat...voi...si desi sunt un apicultor marunt, nu pot spune ca semnez aici, ci doar ca semnalez ca si eu sunt
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

andrei_salaj

bine v-am regasit in casa noua!
si ce casa.... :hi:

prisecarul

sper din toata inima, ca acest forum sa fie util iubitorilor de albine, sa creasca noi generatii de apicultori si sa fie o buna gazda pentru toti!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

gheco

A inceput din nou activitatea pe forum si ma bucur mult. Este o placere sa aflu cat mai multe de la cat mai multi oameni care au o pasiune comuna: Albinele.
Cu toata stima
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

nicomico

Semnez cu multa placere in Cartea de Aur a forumului Apiardeal.Felicit pe toti care au pus umarul ,intr-un fel sau altul,la realizarea acestui ideal,in special pe dl. Mihai si fiul sau Liviu.
Cred ca ar fi bine sa nu uitam ca lucrurile frumoase si durabile se fac cu daruire,incredere,implicare si munca sustinuta.
VIATA LUNGA APIARDEAL!!!!!!!!!!!!!!!!!

catel

usor de facut ceva cand stai si privesti, greu de realizat cand trebuie sa pui umarul. (ce bine taie coasa cand stai si te uiti).
un sincer MULTUMESC tuturor celor care au pus umarul la ceea ce ati realizat aici. cred ca pt fiecare dintre noi timpul inseamna bani, sanatate, fericire. voi ati renuntat la ceste lucruri ... pt noi.
chiar daca nu mai detin albine, ele au ramas in sufletul meu, iar voi toti, cu aceasta adrs de forum salvata undeva ... sus.
va salut pe toti de pe plaiurile Satmarene, cu suflet de CAINE.
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

REGALIAN

Bun gasit in casa noua!
Cu sincere pareri de rau privind neparticiparea mea cu o caramida noua la casuta stuparilor, pareri de rau ce sunt coplesite de placutul aspect al noului forum pe care l-am indragit de prima data,doresc  ca armonia stupului de albine sa fie  simbolul colaborarii dintre colegi, iar" roirea" noastra in acest nou "stup" sa ne fie inobilata de satisfactii.

Florin-braileanul (FlorinI)

Cateva ganduri , intr-un rezumat de zicatori:

Dulce e mierea, dar putini stiu cate indura stuparii pentru aceea dulceata.  :roll: (George Ionascu)
Cuvintele prietenoase sunt ca un fagur de miere, dulci pentru suflet, si sanatoase pentru oase.  :limba: (aviz celor ce scriu pe forum)
Caută. Nici albina nu găseşte miere în fiecare floare.  :rusine: (pentru incepatori)
Cand slobozesti sageata adevarului, inmoaie varful in miere.  :nod: (pentru moderatori) 
Albina cea bună nu se pune pe o floare veştejită.  :dinti:
Albina e onorată nu fiindcă munceşte pentru ea, ci fiindcă munceşte pentru toţi.  :wink2: (pentru apicultori)
Mulţi au în inima miere şi inima în fiere.  :mad: (pentru... stiu eu cine)
Dacă toate muştele ar face miere, ar fi faguri pe toţi pereţii (şi la coada calului).  :zzz: (pentru cei ce cred ca in stupi sunt "muste")
In nevasta altuia, dracul pune o lingura de miere. (persoanele de fata, se exclud? :nono:)
Mai bine o lingura de miere cu prietenii, in veselie, decat o sticla de vin singur,in suparare. :rotfl: :rotfl:


cine nu a zambit, e pierdut,...
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

milu56

Multa gratie,felicitari si prosperitate!

tassevasi

      Foarte frumos ce se petrece pe acest  Forum .  BRAVOOOO !! celor care l-au creiat  ,au dat fonduri ,  lucrat  si sa-l  administreze cit mai bine  ptr. noi cei  multi care suntem  si vom  fi  de aici inainte .     Multa  sanatate tuturor .    :hi:   :hi:   tassevasi

ANITEI

    Acum 15 ani imi luam cu mari sacrificii primul roi. Aveam 14 ani  mama m/a incurajat ca sa ma tina ocupat cu ceva bun sa nu ma apuc de prostii.Eram la indemana unui stupar in varsta stationar care nu stia prea multe si a un unuia mai hatru care facuse pastoral la viata lui dar nu prea iti spunea nimic.
    Azi gasesc aici zeci de apicultori dornici sa/si deschida stupii , mintile si inima uneori fara sa se teama de concurenta , sau superstitii de tipul ''Nu/ti dau ca/mi furi norocul!''.
    Daca Dumnezeu va ingadui peste alti multi ani voi continua acest mesaj!
    Doresc tuturor apicultorilor viata vesnica!
'' Pot totul in HRISTOS , care ma intareste.'' Filipeni 4:13

pharaonu75

Eu am descoperit ceva mai tarziu acest forum, poate si pentru ca in perioada in care cautam cu disperare informatii despre cresterea albinelor Apiardeal luase o pauza! Daca aceasta pauza a fost benefica sau nu, ramane sa aprecieze fiecare!
Gandul meu zboara insa, inevitabil, la povestea pasarii phoenyx!

Dupa ce deja ma resemnasem, citind franturi de informatii pe site-urile sau blog-urile unor apicultori mai mult sau mai putin experimentati, am descoperit renasterea Apiardealului!
Felicitari lui Romikele pentru tot efortul depus, dar si celor care l-au sustinut material sau moral in demersul sau de a repune pe picioare acest forum, spre folosul tuturor apicultorilor, indiferent de vechime si experienta!

Si ca sa dau Cezarului ce este al Cezarului si sa nu fiu acuzat de ipocrizie, recunosc faptul ca in perioada de pauza a Apiardealului am aruncat cate un ochi (avid de informatie) pe Stuparitul si pe vechiul Apiardeal, inca existent pe net!

Noul Apiardeal insa m-a atras ca un magnet iar dupa cateva zile ca vizitator am hotarat sa imi fac cont si sa ajut acest forum cu ce pot, ca o rasplata pentru informatiile obtinute de aici!
Si asta imi propun sa fac in continuare! Ramane de vazut daca voi reusi!

Imi place comunitatea Apiardeal, am intalnit aici oameni deosebiti, dornici sa-si imparta cu ceilalti cunostintele pertinente din domeniu, fapt pentru care le multumesc si doresc sa le transmit multa sanatate, impliniri si vata lunga (pentru a profita de prezenta lor agreabila pe forum)! :hi: :hi:

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube