de unde cumparam fagurii....

Creat de dragos2006, Octombrie 07, 2007, 06:15:05 PM

« precedentul - următorul »

xvader


mario1975

Chiar nu se gasesc in tara asta faguri fara parafina ?

orfan.george

eu am cumparat si de la bulgari din ruse, la schimb nu iti ia bani deloc la 1 kg de ceara iti dau 9 foite, fara ceara la schimb costa  1.25 leva mai ieftini ca la noi dar au 3 tipuri unul inchis la culoare care nu am luat deloc nu stiu cum este unul galben deschis care este foarte bun albinele il cladesc foarte bn chiar si cand nu este cules intens si unul galben inchis il cladesc si pe asta foarte bn dar sa fie cules altfel il cresc mai greu

Mechno

Am luat in primavara 2000 de blaturi de la bistrita de la dl Camarasan si sunt foarte multumit.

Eduard Rotaru

Eu am facut un test comparativ: in acelasi stup foita de la nea Rascanu ("bio") si foita de la sarbi...rezultatele au fost net superioare in favoarea celor de la Vaslui. Am testat pe mai multi stupi si acelasi rezultat.

Prieten cu Stuparii

Cum am intrebat pe acest topic prin luna Mai despre fagurii de la '' apiluk '' ADICA SARBESTI , pot spune ca la timisoara  la Apiluk sunt 35 ron/kg si am mers la sarbi la Varset si am luat mai multi la comun si a iesit mai ieftin 30 ron/KG cat despre calitate pot spune ca au fost ok au fost claditi repede si bine la fel ca si cei de la Bistrita , eu pe viitor am sa folosesc marca '' Apiluk '' numai ca am sa merg personal la sarbi s-ai achizitionez . Am sa vin cu mai multe detalii despre acest lucru ca am inteles ca sarbi au deschis un magazin la Deta ( TIMIS ) si am sa va anunt pretul lor !

Bătrânul

Eu am comandat in primavara de la Apisrom . NICI PINA AZI NU LE AM PRIMIT!

mape 48-petru manea


soricul

Citat din: duma din Noiembrie 27, 2013, 03:43:50 PM
Cum am intrebat pe acest topic prin luna Mai despre fagurii de la '' apiluk '' ADICA SARBESTI , pot spune ca la timisoara  la Apiluk sunt 35 ron/kg si am mers la sarbi la Varset si am luat mai multi la comun si a iesit mai ieftin 30 ron/KG cat despre calitate pot spune ca au fost ok au fost claditi repede si bine la fel ca si cei de la Bistrita , eu pe viitor am sa folosesc marca '' Apiluk '' numai ca am sa merg personal la sarbi s-ai achizitionez . Am sa vin cu mai multe detalii despre acest lucru ca am inteles ca sarbi au deschis un magazin la Deta ( TIMIS ) si am sa va anunt pretul lor !
Tot dela sarbi am cumparat si eu dar, sa sti ca anul acesta au fost mai slab, calitativi fata de anul trecut. Au cam inceput si ei sa-i "FUSAREASCA". Au si ei mai multe modele si daca te vad ca nu te prea pricepi te ard. Eu am vzut si lazile lor, unt frumoase, incheiate bine dar tot cu scandura verde ca la noi sunt facute. Daca vreti preturile dela DETA vi le spun eu ca am luat lista de preturi de acolo si va pot spune preturile la ce va intereseaza. CEARA FAGURI-30 lei/kg.
"Viata eroilor,dintre toate,este cea mai mare lectie de umanitate pe care ne-o da istoria"

soricul

"Viata eroilor,dintre toate,este cea mai mare lectie de umanitate pe care ne-o da istoria"

crisian-nicolae

faguri bulgaresti ieftini si buni ii cladeste perfect si rapid :yes:

PARINTELE

Ce spuneti de faguri produsi in italia, sunt buni?

D006

  Cei mai buni faguri folositi de mine au fost cei de la Apicola Casentinese din Italia , apoi cei din Spania de la Primo Mendoza.
  La noi in tara fagurii sunt mediocri iar cei din Bulgaria sunt vecini cu cataclismul.
  Acum folosesc doar  faguri  din ceara mea.

apivasmob

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 30, 2013, 07:46:16 PM
    Acum folosesc doar  faguri  din ceara mea.

Si ceara ta unde o dai la procesat? ,daca nu e secret.
Sanatate tuturor apicultorilor

oroles

Citat din: duma din Noiembrie 27, 2013, 03:43:50 PM
Cum am intrebat pe acest topic prin luna Mai despre fagurii de la '' apiluk '' ADICA SARBESTI , pot spune ca la timisoara  la Apiluk sunt 35 ron/kg si am mers la sarbi la Varset si am luat mai multi la comun si a iesit mai ieftin 30 ron/KG cat despre calitate pot spune ca au fost ok au fost claditi repede si bine la fel ca si cei de la Bistrita , eu pe viitor am sa folosesc marca '' Apiluk '' numai ca am sa merg personal la sarbi s-ai achizitionez . Am sa vin cu mai multe detalii despre acest lucru ca am inteles ca sarbi au deschis un magazin la Deta ( TIMIS ) si am sa va anunt pretul lor !

Am folosit eu faguri apiluk, dublu presati  la 37 RON deoarece erau mai "laudati". Pot spune ca nu am fost multumit de modul in care i-a cladit. Am avut familii care au refuzat sa ii cladeaca si au preferat sa lipeasca propriul fagure de podisor desi aveau fagurele la nas. Nu am sa inteleg de ce!?

Nu vreau sa sune a "antireclama". E furnizorul meu de tot ce am nevoie si nu am avut altceva de care sa fiu nemultumit.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani