Beees

Creat de dragos2006, Noiembrie 23, 2009, 07:18:32 PM

« precedentul - următorul »

sfantul spiridon

domnule cristian, ma dezamegesti sincer...
nu trebuie sa-ti iei jucariile si sa pleci..consider ca noi toti impartasim un punct de vedere comun si nu trebuie acum sa ne suparam ca la gradinita...asa ca hai sa ne pupam, sa ne impacam, sa ne salutam, sa ne respetam, sa ne obligam, sa ne angajam, sa ne dezvoltam, sa ne analizam si poate, poate, atunci dupa toate cate au fost spuse, poate atunci si nici atunci, sa ne amaram asa de tare
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

sfantul spiridon

domnule dragos, ce clone, ca tot va aud da sincer nu pricep nimic...sunt implicati oameni de pe stuparitul aici sau sunt oameni care vor sa se joace:
cat despre domnul cristian cred ca postarile sale sunt veridice sau cel putin asa sper...din toata inima
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

D006

Care cum deschide gura este etichetat ca clona, rau voitor sau mai stiu eu ce.
Ia sa postati frumos si pozitiv despre Dobre si fii drakului si sa vedeti ca intrati in ...haita.
Sunt dezamagit tot mai mult de matale Domnule Gavrila.Semnalizati, pe acest forum la dreapta si de fapt virati la stanga cu tot cu bagaje si colaboratori.

D006

Nu stiu cum se face dar sunt criticat doar de conturi anonime ! De ce apicultorii cunoscuti si cu care m-am intalnit nu sunt de aceiasi parere cu anonimii .  Domnu stupar monentan nu sunteti decat un ... escu si asta spune numt despre caracterul dumneavoastra !

jimm

Citat din: stupar-escu
   .....si pozitiv despre Dobre si fii drakului
Nu-l cunosc pe d-ul Dobre, n-am nici o treaba deocamdata cu apicultura, incerc sa invat si eu cate ceva si mai citesc din cand in cand ce se mai scrie aici si pe dincolo, intamplator,  daca nu ma insel unul dintre fi este lujitor al domnului, indiferent de ce face acest om expresia este putin deplasata :nod:

D006

Citat din: dragos2006Nu stiu cum se face dar sunt criticat doar de conturi anonime ! De ce apicultorii cunoscuti si cu care m-am intalnit nu sunt de aceiasi parere cu anonimii .  Domnu stupar monentan nu sunteti decat un ... escu si asta spune numt despre caracterul dumneavoastra !
Ca eu , un no name sunt si fara caracter, e ok
Dar matale sa susti una si sa faci alta , la vedere...nu este ok.
Va implor nu intrati pe aceasta panta.Ar fi pacat.

D006

Domnu escu folositi niste expresii care nu sunt demne de un apicultor , de aici in indoiala mea fata de identitatea dv.
  Eu prezint apicultorilor toate fatetele apiculturii si nu numai ceea ce convine unuia sau altuia.
  Si apropo de fii domnului Dobre , cel mare este staretul unei manastiri de la Sinaia  ( preot calugar ) , va rog nu mai aruncati cu vorbe necuviincioase .

jimm

Citat din: dragos2006Domnu escu folositi niste expresii care nu sunt demne de un apicultor , de aici in indoiala mea fata de identitatea dv.
  Eu prezint apicultorilor toate fatetele apiculturii si nu numai ceea ce convine unuia sau altuia.
  Si apropo de fii domnului Dobre , cel mare este staretul unei manastiri de la Sinaia  ( preot calugar ) , va rog nu mai aruncati cu vorbe necuviincioase .
.. Da asta si spuneam, l-am cunoscut intamplator pe parintele staret, expresia este deplasata, mai ales ca este un om de toata isprava, pe tatal sau nu-l cunosc!

milu56

Citat din: dragos2006Domnu escu folositi niste expresii care nu sunt demne de un apicultor , de aici in indoiala mea fata de identitatea dv.
  Eu prezint apicultorilor toate fatetele apiculturii si nu numai ceea ce convine unuia sau altuia.
  Si apropo de fii domnului Dobre , cel mare este staretul unei manastiri de la Sinaia  ( preot calugar ) , va rog nu mai aruncati cu vorbe necuviincioase .
Cu asta ii ambitionezi mai tare,la faci jocul,deaceea eu nui mai bag in seama si nu le mai raspund la provocari,am aceasta putere.

D006

Pare rau de ...coincidenta.
Dar asta nu-l scoate basma curata pe samsarul sef.
Asta scotea antibiotic din pamant si piatra seaca.El si cu Dragoi au jupuit pe viu apicultorul.Tehnici bacalnice si smecherie cu tupeu sunt apanajele individului.
Ar trebui a stea mai des prin Sinaia.Cu capul plecat si cu cainta.

D006

Citat din: milu56
Citat din: dragos2006Domnu escu folositi niste expresii care nu sunt demne de un apicultor , de aici in indoiala mea fata de identitatea dv.
  Eu prezint apicultorilor toate fatetele apiculturii si nu numai ceea ce convine unuia sau altuia.
  Si apropo de fii domnului Dobre , cel mare este staretul unei manastiri de la Sinaia  ( preot calugar ) , va rog nu mai aruncati cu vorbe necuviincioase .
Cu asta ii ambitionezi mai tare,la faci jocul,deaceea eu nui mai bag in seama si nu le mai raspund la provocari,am aceasta putere.
Domnule Milu56 ce are cucu cu prefectura?
Scrie undeva ca pe acest forum au voie doar cei cu identitatea la vedere?excluderea din dialog nu este cenzura?
Pai ar trebui sa dialogati doar cu cei cu identitatea afisata si sa excludeti pe absolut toti ceilati de pe forum.Sa ramanti doar voi si sa va dati raspunsuri pozitive si afirmative .
Forum liber .O mare p.u.u.l.a.!!De ce se cenzureaza cuvintele?
Forum in care este voie sa promovezi doar un procesator.Forum in care este voie sa fi doar pro.Forum in care daca esti in afara listei de aplaudaci, esti linsat cu fulgi cu tot de haita.
Pe Domnul Mates de ce nu-l promovati? Ca nu va umplut buzunarele si burtiile cu atentii?

jimm

Nu-i "razboiul" meu drept pt care n-am sa ma bag, dar totusi exista o zicala general valabila cu transpunerea de rigoare "prost e al' ce vinde nu al' ce cumpara", dar in general e mai usor sa vorbesti fara sa fi in problema, drept pt care.... numai bine :smile:

D006

Prea mult s-a mers pe aceasta vorba clegule jimm
Dar sa predai miere conforma, si sa te trezesti ca ai umiditate cu 2-3 procente mai mult si ca mai ai si antibiotic, numai ca sa-ti scada pretul cu 25% nu e de ici colea.Si asta nu eprostie ci hotie,japca sau talharie.
Domnul Gavrila vine si-l albeste pe individ pe acest forum.De parca daca era curat mai era nevoie de prespalare.
Sunt ofuscat si impulsiv fata de acest subiect , deoarece cred ca se coace ceva impotriva stuparului.
Rusine

jimm

Tot citesc de ceva vreme ce se scrie pe aceste forumuri si am constatat ca in general unii useri folosesc intreaga energie in directii neproductive, discutii anoste, ce va opreste daca sunteti mai multi producatori care impartasiti aceasta opinie sa va faceti propria asociatie?, va organizati desemnati pe cineva sa se ocupe cu gasirea pietei de desfacere si negocierea pretului, apoi aceasta asociatie poate face achizitie si de la cei neinscrisi in ea, smd...., fara cearta fara scandal, plata s eface la achizitie ca la orice procesator ...., totul economic la sfarsit profitul se imparte la toti in functie de nivelul participarii, fiecare face productia si va uniti in faza de marketing si comercializare unde puterea conteaza.
O asociatie axata pe acest segment(marketing, desfacere) poate face minuni dar cred ca principala piedica este investitia de inceput de care cred ca se feresc toti.
Este o constare a cuiva care nu a a vut pana acum 5-6 luni nici o tangenta cu apicultura iar in momentul de fata sunt l anivelul de informare drept pt care este posibil sa gresesc!

D006