Orban Stefan

Creat de orbanstefan64, Decembrie 24, 2009, 05:31:54 PM

« precedentul - următorul »

orbanstefan64

19 dec 2009

orbanstefan64

poza 2

orbanstefan64

poza 3

orbanstefan64

poza 4

orbanstefan64

poza 5

orbanstefan64

poza 6

ApisAntim

si tu da si noi SARBATORI FERICITE :hi:

orbanstefan64

Citat din: romikele
Citat din: munguriusi tu da si noi SARBATORI FERICITE :hi:
Poza asta din urma ar sta bine pe o pagina de calendar.
Daca esti de acord si mai ai si altele la fel de frumoase, din alte anotimpuri, poti sa mi le trimiti pe email la E-mail, voi incerca sa fac eu un calendar pt. Apiardeal pt. anul viitor. mersi!
Sanatate maxima tuturor apicultorilor si albinutelor lor!
na las nea romi ca vi la vara dupa zapada sa te racoresti :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
da intradevar e o poza frumoasa pt  un calendar :nod:  :nod:

orbanstefan64

orban iosif stefan nasc in sighisoara 4 iunie 1964 ucenicia in stuparit am facut o alaturi de tata,sc profesionala. am lucrat in metalurgie lacatus mai tirziu strungar,lic seral materiale de constructii, din 1990 am facut o  firma de constructii care a funtionat pina in primavara lui 2009 cind m am hotarit sa fac numai stuparit.in tot acesti ani am reusit sa mi fac un mic atelier de timplarie si lacatuserie unde i mi fac necesarul pt stuparit.
prima data am fost in pastoral in anul 1972 la gura ialomitei iar dupa in fiecere an pina in 1986 ciupercieni vechi, ciucurova,  tirgusor, dorobantu, crucea, rimnicu de jos etc.
in anul 2004 am inceput de la 0 cu 10 roi in tot in acesti ani am ajuns si la 129 de fam de albine din care tot mereu am vindut primavara celor care fac pastoral momentan lucrez cu 84 de fam. stationar poate de la anul pastoral.   :hi:

sfantul spiridon

frumos...frumos...frumos!!!!!!!!!!!!!!!1
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

stefan1

Domnule Orban, sunteti de admirat, ca insistati sa va ocupati de albine cu toata amenintarea acelei alergii de care ne-ati spus. Eu nici nu concep cum se poate umbla cu albine fara a primi multe intepaturi. Sigur ca sunt si soiuri de albine mai blande, dar sunt situatii cand nu poti sa eviti intepaturile. Oare aceasta alergie nu poate da inapoi, adica sa-si diminueze efectele?
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

ApisAntim

poti lua ce doresti si ce-ti place din albumul meu. Un an nou cu sanatate si realizari MAXIME :hi:  :hi:

orbanstefan64

va multumesc tuturor!!! sinteti intradevar adevarati colegi. :nod:  :nod:  :hi:

orbanstefan64

acum las alergiile deoparte ca tre sa  mi termin circularul

orbanstefan64

masa