Lumea apicola a lui romikele

Creat de romikele, Decembrie 06, 2009, 12:39:47 AM

« precedentul - următorul »

romikele

E un lucru bun. Ale mele au deja 7 ani, dupa sarbatori intra in lucru si noile mele lazi.
Absolut toate vor fi schimbate. Orizontalele vor fi cu fund detasabil, antivarroa. Asa vor fi mult mai usor de intretinut.

ioanardelean55


sfantul spiridon

eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

romikele

Multumesc pentru urari,.
Tuturor va doresc ca noul an sa va aduca numai izbande si realizari pe masura sperantelor, sanatate, pace si intelegere si de ce nu, recolte mai mari ca anul acesta.

orbanstefan64

domnule Roman sa aveti f mare grija cind faceti lazi noi acestea trebuie udate inainte de folosinta ca le apuca crapatu asa ca va rog inainte de punere in folosinta sa dati un beep citorva dintre noi sa le udam putin ca si umidometru isi are rolul :)  :)  :rotfl:
mult succes !!!!!!!!1

romikele

Prima lada o umplu cu bere si fac cinste! :hi:

orbanstefan64

:razz:  :razz:  :razz:flussig brot ist immer gut!!

Adrian Roman

Ptr. d-l Orban ! Nu-mi dau seama la ce faceti aluzii, sau sunteti un ironic de felul d-stra ? Ma limitez sa va doresc sanatate cat incape si un an foarte bun. La multi ani.

romikele

Citat din: Adrian RomanPtr. d-l Orban ! Nu-mi dau seama la ce faceti aluzii, sau sunteti un ironic de felul d-stra ? Ma limitez sa va doresc sanatate cat incape si un an foarte bun. La multi ani.
Cumva ceva neclar? Si pe mine tot Roman ma cheama, sigur nu e o confuzie?

Adrian Roman

In acest caz, sigur e o confuzie. Considerati ca inexistenta postarea mea de mai sus. LA MULTI ANI , d-stra si tuturor forumistilor. :hi:

romikele

Citat din: Adrian RomanIn acest caz, sigur e o confuzie. Considerati ca inexistenta postarea mea de mai sus. LA MULTI ANI , d-stra si tuturor forumistilor. :hi:
Nici o problema!
La Multi Ani tuturor!
Sa ne revedem/recitim (dupa caz) sanatosi in 2010!

D006

Romikele  te-ai lipit de vreo fiola cu feromoni de matca ?

romikele

Citat din: dragos2006Romikele  te-ai lipit de vreo fiola cu feromoni de matca ?
Le am pe cele pt. valy gudas, sa vedem daca ma contacteaza si le vrea... daca nu, tinem legatura.

orbanstefan64

Citat din: Adrian RomanPtr. d-l Orban ! Nu-mi dau seama la ce faceti aluzii, sau sunteti un ironic de felul d-stra ? Ma limitez sa va doresc sanatate cat incape si un an foarte bun. La multi ani.
nu sint omul pt asa ceva eu am incercat sa glumesc doar departe gindul de altceva
la multi ani cu sanatate!!!!!!!!!!!!!

filip

Ceva tehnici speciale de recuperarea roilor a-ti aflat?
AndreiRN cred ca e la specializare in Romania .Nu vindeti toate secretele,fie si pentru o fiola de feromoni
La multi ani! :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)