Lumea apicola a lui romikele

Creat de romikele, Decembrie 06, 2009, 12:39:47 AM

« precedentul - următorul »

orbanstefan64

ii fain tot ce ne prezentati succes in continuare am copiat deja multilama de la spaniol sa vad ce iese in ianuarie tre sa fac un pavilion pt un coleg pe un saviem frumoasa americana cred ca o sa am nevoie de ajutor :nod:

romikele

Asa cum am promis, marea privatizare a regimului Nastase, in cateva imagini.
TUFORS = Turnatoria de Fonta Rm. Sarat (fosta ITPFMU).

romikele

Citat din: orbanstefan64... in ianuarie tre sa fac un pavilion pt un coleg pe un saviem frumoasa americana cred ca o sa am nevoie de ajutor :nod:
Succes si spor la treaba, daca pot fi de folos cu ceva, cu cea mai mare placere.

orbanstefan64

multumesc anticipat dar sa stiti ca m am descurajat ca rau a ti mai stricat fabrica aia :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

ioanardelean55

diferenta e ca eu am cu ce dar n-am la ce ... sa va dau un exemplu. in 2004 mi-am cumparat un saviem cu 6000 roni am mai bagat in el inca 10000. l-am facut practic nou ,oechipa de mesteri au lucrat la el zi lumina 4 saptamini, acelasi lucru as face si cu remorca .in primul rind partea mecanica de la a la z. lazi noi dupa ultimul standard, camera de 5 stele .apucativa de el nu-l mai lasati asa .   
   spor la treaba si tineti-ne la curent cu stadiul lucararii,cind e nevoie apelatila noi cu incredere ca sintem multi,conteaza orice idee cit de mica  .
       :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:

D006

Aveti grija ca se zvoneste ca in doi ani nu se mai acorda ITP pentru masinile cu motor noneuro .   :nono:

ioanardelean55


romikele

Citat din: ioanardelean55spor la treaba si tineti-ne la curent cu stadiul lucararii,cind e nevoie apelatila noi cu incredere ca sintem multi,conteaza orice idee cit de mica :
Astept să-mi intre în cont o sumă bunicică, suficientă pentru investiţii.
Voi posta planurile mele, săriţi pe ele cu critica, vedem care idee e mai bună, poate fi şi altora de folos.
Legat de ITP, sunt convins că pentru auto omologat ca pavilion apicol se va acorda un grad de toleranţă.
Dacă  aveţi vreodată probleme cu motorul sau injecţia, vă pot ajuta --- calitatea garantată! :wink:
:hi:  :hi:  :hi:

AndreiRN

Se pare ca avem 3 lucruri in comun.
Cativa ani in urma am "cascat gura" la injectia de aluminiu topit sub vacum si am fost impresionat de calitatea produsa. Filete facute direct in toleranta.
Sunt un fan al motorului diesel si folosesc ulei vegetal la masinile mele ai nevoia/curiozitatea ma pus sa desfac o pompa de Iveco si am mai si mers cand am pus-o la loc.
Si joaca cu albinele.

romikele

Iarna  pe ulita soacra-mii  :smile:

romikele

#25
La orizont... pavilionul la hibernare

romikele

Imagine dupa ninsoare... taxi in actiune.

ioanardelean55

trebuie sa aveti mare grija D-nu inginer de un lucru ,,,,se spune ca stupina imbatrineste o data cu stuparu ,,, o fi s-au nu adevarat ???? ce ziceti ?
  SARBATORI FERICITE ,,, LA MULTI ANI ,,,

romikele

Asta asa este, dar in timp ce  stupina a inceput sa intinereasca, stuparului i se micsoreza incet-incet pasul...
LA MULTI ANI!

ioanardelean55

eu tot la 4-5 ani schimb apr 100 de lazi , ce ziceti !!!!