Lumea apicola a lui romikele

Creat de romikele, Decembrie 06, 2009, 12:39:47 AM

« precedentul - următorul »

bismark

     Daca nu ai un batrin, musai sa-l cumperi,  :razz: succes in continuare la o buna colaborare.Cu respect  =D> ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

romikele

Astăzi am trecut pe lângă mai multe lanuri de rapiță. Păcat de frumusețea ei, dacă nu bâzâia nici o albină !!!
Se face din ce în ce mai frig, la vatra permanentă temperatura era de +7 grade, după ce azi noapte a fost de +3 grade.
Pomii sunt compromiși, se pare că zahărul se va scumpi, deoarece va avea mare căutare !!!
Nici Dumnezeu nu ne mai suportă ! :mad:

oroles

Dimineata cand am privit lucerna in gradina am avut senzatia ca vine iarna. Era de un verde crud, pleostita toata si cu ceva bruma pe ea. Ciresul avea frunzele toate lasate. Salcamul cred ca il va ninge peste mugur. Asteptam si traditionalele ploi de la salcam si vom avea o productie extrem de slaba.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

gore

Daca va da bruma macar pe mugurele de salcam, nici acesta nu va mai inflori, de zapada nici nu mai zic. Asta a fost lovitura finala a vremii, degeaba se incalzeste de luni.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

romikele

E groasă rău !
Ninge în draci și zăpada a pus stăpânire pe mașini, drumuri, pomi, grădini...
Ne așteaptă vremuri grele, natura își va reveni, noi însă............

relutu

Si la Focsani tot la fel ninge.Aseara imi faceam griji ca nu am loc la salcam,dar azi m-am convins. :mad:

Cristel

"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

gore

Ninge, ninge din ce in ce mai tare la Focsani.  ))/
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

dan sebastian

Salcâmul e calamitat sau a scăpat?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

romikele

După mult efort și alergătură, am ajuns la faza aceasta...

NYK74

Pentru a se ajunge la "un terminat" este nevoie de "un început". Am văzut că are loc pentru geamuri mari,luminoase,așa cum îmi place și mie.Spor la lucru în continuare,sănătate,să o vedeți cît mai curînd,terminată. :hi:

romikele


Cristel

Asta e cabanuta inițială din osb?
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

romikele

Citat din: Cristel din Septembrie 23, 2017, 08:29:34 PM
Asta e cabanuta inițială din osb?
Nu, aia era puiul, care va rămâne.

dan sebastian

Dati-i inainte cu forta, ca vine iarna. Daca apucati sa puneti placa, are timp berechet sa se uste la temperaturi potrivite. La primavara ati putea continua cu etajul, mansarda sau acoperisul.
Ba bucur sa vad ca aveti curaj sa construiti la o varsta la care altii cedeaza de mult !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.