cu ce echipamente facem tratamentele prin fumigatie?

Creat de crombra, Ianuarie 21, 2008, 07:17:20 PM

« precedentul - următorul »

teoalbina

Eu mi-am procurat de curand un aparat numit Furetto si mi se pare ca acesta ar fi cel mai adaptat aparat destinat tratamentelor antivarooa. Ceea ce ma mira este faptul ca nu prea e mentionat pe net. Tratamentele pe care le-am facut pana acum au fost eficiente si ... printre avantaje as mentiona si faptul ca nu mai e nevoie sa inchizi stupii. As fi curios daca exista apicultori care detin acest aparat si au folosit ca substanta activa, pe langa cele indicate in prospectul de utilizare al aparatului, si Varachet  si - daca au folosit, care este doza indicata.
O poza cu modul de folosire poate fi vizualizat aici: http://teoalbina.blogspot.com/

D006

Cum pot sa- mi cumpar si eu unul ? cat mai costa ?

bucovineanu

Varachetul e prea scump pentru a fi folosit in acest aparat, sunt mult mai ieftine celelalte produse.

teoalbina

Eu l-am cumparat de la un reprezentant Atalanta, la pretul vechi = 1000 Ron. Nu stiu care mai este acum pretul. In privinta Varachetului, ma refeream la substanta activa ce mi-a ramas de la tratamentele facute anul trecut, inainte de a cumpara dispozitivul mentionat.