Ioan Ardelean

Creat de ioanardelean55, Februarie 02, 2010, 05:51:45 PM

« precedentul - următorul »

D006

E vorba de cel pe 6 rame nu de cel pe 4 si asa este in practica este putin diferit fata de cea ce citim sau auzim pentru ca nu stim intotdeauna sa le punem in practica.

ioanardelean55

Acest roi in martie va avea puiet pe toate ramele si voi fi obligat sa ii pun doua marginase care vor fi pline Uite-l !!!!!!! ce frumos e .
.

ioanardelean55

Citat din: filipSingura mea nedumerire e urmatoarea,cate grade erau afara cand ai pus turta?
In functie de asta pot sa-mi fac o impresie mai precisa.
Toate pozele au fost facute ieri nu stiu cate grade erau dar era frig batea vantul destul de rece ca la un moment dat am vrut sa ma opresc .dar am fost ampins de la spate de nevasta-mia.

ioanardelean55

Citat din: liviuE vorba de cel pe 6 rame nu de cel pe 4 si asa este in practica este putin diferit fata de cea ce citim sau auzim pentru ca nu stim intotdeauna sa le punem in practica.
Cu acela asa este are mancare suficienta si lateral si in spate nu-mi fac probleme .

D006

Eu mai astept putin pana cand am sa fac la fel cu toti dar pana acum am intervanit la 5 cu miere in punga.

ioanardelean55

Acum numai zahar pudra si miere de salcam . a - II -a tura o sa pun si protofil .

D006

Polen nu pui la a doua turta eu am sa pun si polen de asta mai astept.

ioanardelean55

Nu pun polen nicodata din motiv ca nu am de la mine ,iar de la alti nici nu se pune problema ,au pastura suficienta pana apare polenul .nici nu vreau sa ma complic simplu si eficient , si asa am probleme cu uni inainte de slcam .

filip

Ok,am intrebat de temperatura fiindca eu  in 2008 era sa patesc cu cativa stupi sa-mi moara.
Cand e cald si zboara e normal sa fie albine sub podisor,dar cand e frig in nici un caz nu stau pe rame
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

filip

Era o zi de 25 februarie ,zi de zbor intens.Consum mare peste asteptari.
O cauza era sigura ,matca tanara si puiet mult
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

ioanardelean55

E diferenta de temperatura intre banat si ardeal .

ioanardelean55

Sa mai schimbam putin discutia ,acesta e capacul intors ,plasa pe toata suprafata ptr.transport.

ioanardelean55

Lada in procesul de fabricatie.

ioanardelean55

mica plantatie de evodia 32 buc. de un an.

ioanardelean55

C-am asa ceva unde se munceste mult nu mai e timp de curatenie .