doar o fapta sa-ti mai spun

Creat de sfantul spiridon, Noiembrie 30, 2009, 05:29:44 PM

« precedentul - următorul »

gudas valentin

Felicitari si la mai multe !!! :nod:
                 valy
Suntem saraci,dar nu suntem prosti.
http://valigudas.sunphoto.ro/Albinute_harnicute_2011

sfantul spiridon

multumesc tuturor si sper ca la primavara, sa merg inainte cu mult mai multe realizari
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

milu56

Citat din: sfantul spiridonmultumesc tuturor si sper ca la primavara, sa merg inainte cu mult mai multe realizari
Eucaliptul daca ar merge in Romania:
[youtube=600,480]http://www.youtube.com/v/ljq6LQlufZ8[/youtube]

sfantul spiridon

s-a constatat ca eucaliptul poate supravietui in romania
timite-mi dumneata un puiete si mai vorbim
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

milu56

Citat din: sfantul spiridons-a constatat ca eucaliptul poate supravietui in romania
timite-mi dumneata un puiete si mai vorbim
Eu pot sa trimit,dar nu rezista la inghet.

sfantul spiridon

eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

milu56

Citat din: sfantul spiridonlasa asta in treaba mea
Aici sunt sere de plante unde am vazut eucalipt de multe soiuri,asa ar merge si in Romania,cum sa procedam,i-mi dai adresa?Eu pot sa ii trimit la bistrita,ai cum sa ii ridici de acolo?

sfantul spiridon

nu pot sa-l iau din bistrita dar poate mi-l poti trimite unde stau si eu platesc taxele postale
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

milu56

Citat din: sfantul spiridonnu pot sa-l iau din bistrita dar poate mi-l poti trimite unde stau si eu platesc taxele postale
Da,cu mare placere,dami adresa si i-ti trimit tot ce vrei:eucalipt,algarroba care este foarte vizitat de albine si este un copac de munte face niste pastai cu aroma de ciocolata,un arbore ce infloreste incontinu,are niste fructe cum sunt boabele de piper nu siu cum ii zice,etc etc  la sfarsit de decembrie este timpul prielnic aici pentru pantat,atunci cred ca ar fi bine sa ii trimit.

sfantul spiridon

in primul rand ca la urmatoarea postare trebuie sa dati o bere
in al doilea rand primavara este timpul prielnic pentru plantare la noi, deci mai e timp
in al treilea rand dupa cate stiu eu, eucaliptul este cel mai melifer copac din lume, da cu ce?
adica, este floarea lui atat de melifera sau este un copac de mana?
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

milu56

Nu inteleg dece trebuie sa dau berea,o dau cu mareplacere!
Eucaliptul secreta nectar sunt soiuri de eucalipt la care picura nectarul din flori,pur si simplu se formeaza o picatura care cade jos pe pamant,asta am vazut cu ochi mei,a vazut si dl.Tanase prietenul meu,acum este in Romania,sunal sa i-ti confirme,i-ti dau nr. de telefon +40263375180.
aici il vezi pe dl Tanase:
http://www.apitab.blogspot.com/

D006

Felicitari pt initiativa de laudat si de urmat! La mai multe lucruri de genul asta!Foarte bune stimulente pt.copii!Si eu am primit de la cineva niste lacramioare cu tot cu pamant,iar acolo a fost si un salcam mic,va vine sa credeti sau nu dar l-am tinut o iarna in balcon,fara sa-l ud,intr-un colt sa vad daca rezista ,i-am zis sotului ca mai vedem,...cumva a avut dos ,dar neudat... ,primavara cand a venit l-am vazut ca isi revine si i-au dat frunzele.N-am crezut ca va rezista si totusi n-a inghetat.L-am dat sotului si l-a dus la tara si l-a plantat acolo.De necrezut,dar adevarat!

milu56


sfantul spiridon

ba da dar in primavara, nu asa zisesem
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

sfantul spiridon

acesta este proiectul tot, sper sa se vada bine....daca nu se vede poate o sa-l vedeti in primavara realizat
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro