Floarea soarelui 2009

Creat de bucovineanu, Iulie 18, 2009, 08:07:23 PM

« precedentul - următorul »

bucovineanu

Stiu ca la aceasta ora culesul la floarea soarelui este pe terminate sau in unele zone s-a incheiat deja. In afara de Dragos nimeni nu spune nimic. Cum poate fi caracterizata productia  acestui  an in comparatie cu alti ani?
-foarte buna
-buna
-mediocra
-slaba

hunter

Anul acesta a fost un an buun, de fapt mai este pentru ca eu mai am cel putin 2 saptamini de cules.
Pana acuma am extras o singura dat cu o productie medie de 19,5 kg pe familie.
Astept sa se opreasca ploaia, ca de ieri ploua intr-una, sa merg sa vad ce noutati gasesc la fetite.  :)

gore

La mine a fost acceptabil culesul, anul acesta a fost floare mai putina cultivata, abia sâmbătă când extrag pot să-mi dau seama de productia /stup. o să vin cu detalii.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

D006

dupa 10 zile de stat in lanul de floarea soarelui, cu familii ce bubuiau de albina ( am facut intariri cu puiet gata de ecloziune din stationar ), cantarul a arata fie pe 0 fie minus..........asa ca dezamagire totala.
am plecat la faneata.

D006

Cand ti-am spus ca la Sfantul Ilie se inchie sezonul activ ... :nono:  :nono:  :nono: