intrebare!

Creat de apicmd, Mai 22, 2010, 10:49:11 PM

« precedentul - următorul »

apicmd

sall.cam  cit  costa o  fam  de  albine acum  in  perioada aceasca.  rog rs. in  euro))) =D
BPR!!!!

D006

Eu vand roi cu 60 euro.

apicmd

da  o  fam.  cu  tot  cu  rame cu  cit  vindeti?
BPR!!!!

D006

500 ron sau 120 euro, familie pe 10 rame.

apicmd

BPR!!!!

D006

Citat din: dragos2006500 ron sau 120 euro, familie pe 10 rame.
cu tot cu lada ?

apicmd

fara.doar cu  rame
BPR!!!!

ilalexandru

Daca da cineva 250 roni pe un roi pe vremea si in conditiile astea, sincer ori nu are ce face cu banii, ori e un incepator care nu stie ce si cum! In primavara s-a vandut rama cu puiet la 30 de roni, Deci o familie pe 8 rame + matca imperecheata 240. Un roi la pretu asta....Oricum fiecare e liber sa ceara cat doreste....greseste cine da atata

orbanstefan64

depinde si ce roi ii poate catre sfirsitul sezonului mai scoti si miere si il si bagi la iernat cu ce o cules

ilalexandru

dar la fel de bine poti sa astepti sa-i cumperi la anul la sfarsitul lui martie si sa stai fara nici o grija toata iarna. Anul acesta se anunta unul foarte prost pt apicultura...Iei roiu fara matca, prinzi o vreme "super", ramai si fara cea neimperecheata si se alege prafu de tot. Plus alti factori si....asa mai bine banii deoparte si spoeranta ca la anul o sa fie un inceput de an mult mai bun

D006

Citat din: ilalexandruDaca da cineva 250 roni pe un roi pe vremea si in conditiile astea, sincer ori nu are ce face cu banii, ori e un incepator care nu stie ce si cum! In primavara s-a vandut rama cu puiet la 30 de roni, Deci o familie pe 8 rame + matca imperecheata 240. Un roi la pretu asta....Oricum fiecare e liber sa ceara cat doreste....greseste cine da atata
sa nu fiu nepoliticos dar aici  sunt preturi uriase  eu am luat  4 familii cu 200 ron bucata ,
10 rame  toate cu puiet
si roi cumpar la mijlocul veri cu 50 ron pe 4 ram :hi:  :hi: