Miere 2010

Creat de balas, Ianuarie 05, 2010, 11:50:37 AM

« precedentul - următorul »

balasbebe

A recoltat cineva miere in acest an?
Ce gust are. Eu am scos dar are un gust amar. Oare de la ce sa fie? Am stat prea mult pe Apiardeal.

Porfy66

Citat din: balasA recoltat cineva miere in acest an?
Ce gust are. Eu am scos dar are un gust amar. Oare de la ce sa fie? Am stat prea mult pe Apiardeal.
Sigur ati stat prea mult pe Apiardeal si nu numai ca ati stat dar vad ca va plitisiti groaznic si ati umplut toate rubricile forumului cu fel de fel de prostioare (ca cea de mai sus). Chiar are rost sa imbacsim forumul cu astfel de intrebari si ... nici nu stiu cum sa le numesc. Credeti ca sunteti spiritual? Ma indoiesc! :nono:  :nono:  :nono:  :nono:

balasbebe

Mie mi-au recomandat cativa prieteni comanda IGNORE. Tu de ce nu procedezi la fel? Este un forum liber.
Daca eu scot miere alba sau neagra este treaba mea. Eu o vand.
Mierea mea este amara.

filip

Mierea AMARA poate proveni de la CASTAN.
La Zalau o fi inflorit Castanul?
Mai ramane varianta in care apicultorul e puturos si nu scoate mierea la timp,asa sa fie? :)
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

Si eu pe acest an prima miere gustata a fost una amara : miere de migdal pe care  mi-a adus-o Andrei sin California.

stefan1

Daca se pune in siropul de stimulare la stupi ceai de pelin, se poate ca mierea recoltata din cuib sa fie amaruie. Balas cred ca a vorbit la figurat de miere amara.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

puiu

NU E MIERE, FARA FIERE! :nono: