Scrisoare catre Procesatori

Creat de dragos2006, Ianuarie 19, 2010, 07:21:16 PM

« precedentul - următorul »

D006

Ar fi totusi interesant sa-si expuna si apicultorul dorintele catre procesatorul de miere.
Ce ati dori de la ei?

ioanardelean55

mai multi bani nu vezi ca toti se pling ,ca dau bani putini ?!!!!!

dedu

Nu stiu daca cineva ar avea alta dorinta in afara de mai multi bani pe miere!!!
http://carafacumiere.ro/
Basarabia Pământ Românesc!

D006

Pai chiar daca vor fi mai multi bani dupa un an or sa vrea si mai multi.
Am fost ff mirat sa vad preturi asa de mari acolo la produsele alimentare in comparatie cu ce este la mine.
Un procesator si-a facut publica dorinta lui si ma asteptam sa aud si dorinta producatorilor dar nu prea se repede nimeni.
Bani toti vrem mai mult dar nu eu sau tu facem preturile la lucrurile din jur ci exista o balanta naturala.
Pretul la miere bulk este un pret international si nu local.

D006

normal ca fiecare vrem bani mai multi pe kg de miere dar cu sa va mai zic ceva eu sinker as dorii o miscare din partea lor ceva mai rapida cu livrarea de bani eu o cred o dorinta mai mare de la acesti asa zisi procesatori ca dam mierea asa ieftin ce sa facem stringem din dinti dar ce sa facem in loc de ceausescu am vrut iliescu am omorit un iubitor de tara si albine fiindca ceausescu respecta stuparii si am pus un iubitor de rusiiiiii si inca o dorinta as avea as vrea din nou lanurile de floarea soarelui de atunci din 88 si padurile de atunci asta as vrea numai bine si multa sanatate si ce o vrea dumnezeu

D006

Citat din: GURAN
1. normal ca fiecare vrem bani mai multi pe kg de miere
2. as dorii o miscare din partea lor ceva mai rapida cu livrarea de bani
3. o dorinta mai mare de la acesti asa zisi procesatori ca dam mierea asa ieftin ce sa facem stringem din dinti dar ce sa facem
4. in loc de ceausescu am vrut iliescu am omorit un iubitor de tara si albine fiindca ceausescu respecta stuparii si am pus un iubitor de rusiiiiii
5. as avea as vrea din nou lanurile de floarea soarelui de atunci din 88 si padurile de atunci asta as vrea
6. numai bine si multa sanatate si ce o vrea dumnezeu
1. Pai si ei vor la fel cand o vand. Dar tu esti si producator si consumator si sti cat dai pe carnea de porc si mie mi se pare o aberatie preturile de acolo.
2. Aici sunt de acord. Bani trebuiesc dati in momentul livrari si asta fara nicio discutie.
3. De ce zici "asa zisi"? Sunt cumva falsi? Pretul este facut de fapt la New York sau Paris sau Berlin la bursa libera si nicidecum de procesator. Pretul depinde si de valoarea leului care nu e controlata de procesator.
4. Ai dat-o pe politica dar ..... de ce nu. Eu stiam ca Ceausescu trimetea mancarea cea mai buna la rusi. Tu nu? Cu ce ii respecta? Poate mai invat.
5. Si procesatori planteaza floarea soarelui? Ai trimes personal o scrisoare la toti fermieri din zona dorita?
6. Tu chiar crezi ca asta depinde de procesatori? Ma uimesti.