intrati in grupul colectorilor de VENIN?

Creat de catel, Octombrie 21, 2008, 11:48:36 PM

« precedentul - următorul »

maximus

Citat din: dragos2006Ce timpuri erau odata .... !
  Dar acum datorita unor procesatori care se ascund in spatele unor nikcuri gen apis maxime pretul la produsele apicole romanesti sunt modeste ca sa nu folosesc alt termen . Noi suntem fraierii iar ei desteptii ... dar poate va veni soarele si pe ulita noastra  :finger:
ce vrei sa spui,dragos? ca pretul la venin a scazut si din cauza procesatorilor?(fara sa ne legam de anumite persoane)

catel

hopa !
pana anul trecut nu scotea unul un sunet cand puneam intrebari despre venin (cu exceptia lui Cristi), acum deja este si de vandut ? uau ce deschisi sunteti la comunicare.
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

sfantul spiridon

e grele tata cu veninul asta? bine, uni dintre noi au din plin.....
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

D006

Citat din: catelhopa !
pana anul trecut nu scotea unul un sunet cand puneam intrebari despre venin (cu exceptia lui Cristi), acum deja este si de vandut ? uau ce deschisi sunteti la comunicare.
A reusit Cristi sa ne molipseasca cu recoltarea veninului si sa ne vezi la anul pe capul lui cum luam ore de meditatie direct in practica . Cat peste va trebui sa prinda sa ne dea de mancare la toti ... :rotfl:

CRISTI M

Gata , m-am hotarat .
La primavara fac o demonstratie la Dragosi in stupina  .( daca ar veni toti cei interesati la mine in stupina , nu ar ajunge un porc , 2 curcani si 100 l de vin )

D006

Cristi , o rumegam peste iarna si la primavara facem un curs de recoltarea veninului la mine . Dar maxim 20 de participanti.

catel

si asa incet cu truda unora, speram sa se vada ceva rezultate anul asta.
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

catel

si cam atat despre venin.
cine a vrut cu adevarat si-a intins antenele. unii asteapta mura-ngura. adica vor sa stie tot despre venin, daca se poate sa vii la ei acasa sa le explici si sa le si garantezi desfacere la venin.
D-zeu sa ne ajute la toti.
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

catel

Citat din: drone1952Dlor Colegi,
daca doriti sa vedeti un aparat de ultima generatie pus in vinzare de putin timp
uitativa pe http://drone69.blogspot.com/
tot acolo veti mai putea gasi (in postarile de la sfirsitel anului 2007) citeva lucruri despre culegatoarele de venin.Aresa Stimularea electrrica si sonora mai mult venin recoltat.
Cu stima
secretos ca intodeauna. n-am acces la blog.
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

stefan1

De ce sa fie banat? Cred ca blogul e ceva personal, in care primesti pe cine vrei. Ce-i mai greu de inteles este de ce face trimitere la el, daca nu da accesul.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)


undecyp

am vazut si eu ofertele chinezilor,sunt uluitoare,ca de altfel tot ce fac.bafta oricum.o sa incerc sie u ceva sper sper sa reusesc.va salut