ce ziceti colegi

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2007, 06:42:29 PM

« precedentul - următorul »

EPSICOM

Este adevarat d-le Cristi, noi nu cumparam venin, noi producem colectoare, insa am ajutat cu titlu gratuit la valorificarea veninului produs de catre apicultorii cu care colaboram tocmai pentru a dezvolta aceasta afacere. Acum s-a maturizat suficient pentru a prelua si aceasta activitate de comercializare a veninului din 2009, organizat si cu personal specializat.
Pana in acest an cantitatile mici de venin colectate nu prezentau interes comercial pentru noi insa le-am directionat catre cei ce le solicitau avand nevoie de el in tratarea diverselor afectiuni, cabinete de apiterapie, s-au facut si donatii umanitare, s-au oferit cantitati mici pentru cercetare pentru a deschide mai rapid caile noilor aplicatii medicale, am ferit de speculanti si neaveniti pe bunii nostri colaboratori.
O activitate atat de specializata necesita mult efort pentru a o rentabiliza iar noi am investit si timp si bani pe segmentele cercetare, productie, comercial, ca atare informatiile  comerciale sunt si vor ramane confidentiale.
Revin , pentru cei ce arunca cu invective si aprecieri rautacioase:
- Daca nu reusiti sa construiti in felul d-voastra, macar pastrati o atitudine decenta, etica. S-a distrus destul in tara asta.
- Rolul acestui topic era de informare asupra activitatii noastre, nicidecum comerciala. Cand veti avea rezultate pe aceasta aplicatie, contactati-ne, va vom servi oricum.
Multumim pe aceasta cale pe cei ce ne-au contactat, ne-au incurajat si ni s-au alaturat, suntem acum o echipa si mai puternica.

catel

este adevarat ca nu reusiti sa-mi dati inca un nr. de tel. de la un client la care ati vandut? astept de 3-4 luni un tel de la dvs. si nu l-am primit. ma intreb de ce? pt. ca... las pe altii sa va judece. un singur nr. de tel. sa vb personal si sa vad cum se recolteaza veninul. deci ma repet sunt f. interesat.
Citat din: EPSICOMEste adevarat d-le Cristi, noi nu cumparam venin, noi producem colectoare, insa am ajutat cu titlu gratuit la valorificarea veninului produs de catre apicultorii cu care colaboram tocmai pentru a dezvolta aceasta afacere. Acum s-a maturizat suficient pentru a prelua si aceasta activitate de comercializare a veninului din 2009, organizat si cu personal specializat.
Pana in acest an cantitatile mici de venin colectate nu prezentau interes comercial pentru noi insa le-am directionat catre cei ce le solicitau avand nevoie de el in tratarea diverselor afectiuni, cabinete de apiterapie, s-au facut si donatii umanitare, s-au oferit cantitati mici pentru cercetare pentru a deschide mai rapid caile noilor aplicatii medicale, am ferit de speculanti si neaveniti pe bunii nostri colaboratori.
O activitate atat de specializata necesita mult efort pentru a o rentabiliza iar noi am investit si timp si bani pe segmentele cercetare, productie, comercial, ca atare informatiile  comerciale sunt si vor ramane confidentiale.
Revin , pentru cei ce arunca cu invective si aprecieri rautacioase:
- Daca nu reusiti sa construiti in felul d-voastra, macar pastrati o atitudine decenta, etica. S-a distrus destul in tara asta.
- Rolul acestui topic era de informare asupra activitatii noastre, nicidecum comerciala. Cand veti avea rezultate pe aceasta aplicatie, contactati-ne, va vom servi oricum.
Multumim pe aceasta cale pe cei ce ne-au contactat, ne-au incurajat si ni s-au alaturat, suntem acum o echipa si mai puternica.
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

D006

Usor Costele , ca te arzi

andrei_salaj

dc se arde?nu vad sensu' :roll:

PricopArthur

Citat din: andrei_salajdc se arde?nu vad sensu' :roll:
Am o roaba fara roata, cosul stricat, nu e din fier sa o dai la fier vechi. Nu vrei sa o cumperi la un pret bun pentru mine?
:hi:  :hi:  :hi:
Miere multă şi inimă curată!

andrei_salaj


andrei_salaj

am si io un stup..ii din fier...si nu incap rame numa de 30 in el...facem schimb..asta macar il puteti da la fier vechi..deci io zik k ii o afacere profitabila :roll:

PricopArthur

Ma bucur ca ai inteles ideea.
Apropo de stupi din fier, chiar stiu pe cineva care a facut stupi din tabla dubla,izolati la mijloc cu vata de sticla.
Miere multă şi inimă curată!

bee_lover

Domnule Cristi acum sa facem si noi un pic Toma necredinciosul, puneti 2-3 poze cu aparatul, eventual cu recolta, etc, e mai credibil si dupa aceea mai intrebam si de vanzare :smile:

PricopArthur

Citat din: MAN CRISTIEu folosesc aparate de la EPSICOM DE 3 ANI , SINCER SUNT MULTUMIT DE ELE , am modificat putin modul de folosire (ca timp la un stup ) si scum este OK . dupa o zi de lucru cu 2 aparate adica 8 rame colectoare (pe care le folosesc la 12 stupi ) recoltez cam 0,5-1 gram /zi . A VETI CUVANTUL MEU CA NU EXAGEREZ CU NIMIC .
Intrebare: daca folositi aparatele de 3 ani, de ce mai trebuia sa mergeti la o prezentare ? in calitate de ...?
Miere multă şi inimă curată!

filip

Citat din: MAN CRISTIEu folosesc aparate de la EPSICOM DE 3 ANI , SINCER SUNT MULTUMIT DE ELE , am modificat putin modul de folosire (ca timp la un stup ) si scum este OK . dupa o zi de lucru cu 2 aparate adica 8 rame colectoare (pe care le folosesc la 12 stupi ) recoltez cam 0,5-1 gram /zi . A VETI CUVANTUL MEU CA NU EXAGEREZ CU NIMIC .
Apropo in 3 ani nu ai nici o poza de prezentare????????????????????
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

catel

no, parca am avut gura de aur. asa incet se aduna cativa care au colectat sau mai colecteaza venin. numa sa rasara din astia cat mai rpd. nu domnule cristi?
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

CRISTI M

Chiar , oare de ce nimeni nu pune o foto cu si despre venin ? Sa nu spuneti domnilor apicultori ca nimeni nu are astfel de fotografii !Daca mai intarziati cateva zile cu postarea lor , o sa fiu eu primul care le pune  :rotfl:

CRISTI M

Pentru toata lamea foto cu si despre venin . In timpul colectarii

CRISTI M

dupa o zi de munca