model de colectoare

Creat de dragos2006, Octombrie 30, 2007, 12:28:36 AM

« precedentul - următorul »

D006

Ce model-uri de colectoare se folosesc in lume...
   Scuze nu a iesit...ma fac de ris...

D006

Din nou..

PricopArthur

Eu am facut colectoare de urdinis model aca. Anul asta nu le-am folosit.
Miere multă şi inimă curată!

D006

..daca sare pretul la miere la en gros de 50 000 lei/kg nici la anul nu cred ca le vei folosii...

PricopArthur

Nu le-am folosit din lipsa de timp. In primul rand adun pt familie.
Miere multă şi inimă curată!

D006

DE LA  un timp a cam trecut moda polenului :rotfl:  cat mai costa un colector de polen de urdinis complet echipat ?
Intrebare complementara : se merita sa mai colectam polen ?

andrei_salaj

se merita ...daca ai colaborator in afara care iti vinde polenul pe piata europeana.

Nikolas

Spania. Polen in magazin 16 Euro kg.

D006

Pentru zona noastra da daca nu faci pastoral si nu faci nici polen nai facut nimic,pentu ca f.fputina miere se scoate si ca sa faci ceva profit nai incotro.

murarudumitru

care ma andruma si pe mine sa vad un colector de polen vreau sa fac eu numa sa vad dimensiunile poate cineva aveti vreo schita va multumesc

janese

Citat din: murarudumitrucare ma andruma si pe mine sa vad un colector de polen vreau sa fac eu numa sa vad dimensiunile poate cineva aveti vreo schita va multumesc
functie de ce cutii ai,alegi si colectorul
o sa-ti trimit eu unul model prin posta sa-l rumegi...sa-l pui unei familii..sa vezi ce si cum...cat iese...ce inseamna....dar daca pui numai la unu trebui sa-l ai mai departe de ceilaltzi ca altfel migreaza albina daca stupii sunt in sir si unu langa altu!!...pana itzi spun ca l-am pus la posta...da-mi mp in fiecare seara sa nu uit!
hai...implica-te!!!

murarudumitru

multumesc janese pentru sfaturi eu vreau sami fac eu numa sa am un model

ciprianpop

si eu am tot auzit vorbindu se pe forum de colector tip salaj sau oros daca bine tin minte! as dori si eu sa vad mai multe tipuri...in special cele de urdinis...
:hi:
Apicultura este o loterie! Si asta ii sporeste frumusetea!

milu56

Citat din: bioCe model-uri de colectoare se folosesc in lume...
   Scuze nu a iesit...ma fac de ris...
http://api.ning.com/files/N49F4KkruBXNp ... agazii.jpg

serban-cristi