Poze stupina din BUCOVINA

Creat de bucovineanu, Martie 09, 2008, 08:36:52 PM

« precedentul - următorul »

stefan1

Citat din: MirceaCalin din Februarie 02, 2017, 09:50:50 PM
@ CiprianBretean:
Poate ar fi mai bine să nu foloseşti topicul d-lui bucovineanu pentru poze, ce zici ?
:wink:

  Ciprian are si matci de la @Bucovineanu si a primit de la el si sfaturi pentru intretinerea stupilor. Ce ne arata acum e foarte frumos si il felicit!   :bravo:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Gemma

Buna dimineata si mii de multumiri, domnule Stefan.
Ma bucur ca va plac stupii mei si va multumesc pentru fiecare postare.
Rog un moderator sa-mi corecteze greselile

Eugen B

Eu am observat ca la matcile luate de la dn. Bucovineanu au un consum mai redus . Defapt asa cred. Anul asta le vedem in actiune la cules :)

Gemma

D-le Eugene, eu personal ma bucur sa stiu ca aveti matci de la d-nul Bucovineanu.
Eu am si alta rasa de regine si cu mana pe suflet va spun sunt blande, au un clues bun ,Dar nu se compara totusi cu cele de la d-nul Bucovineanu.
Daca aveti noroc de un sezon apicol bun (si va doresc sa fie asa),veti vedea cu proprii ochi.
Nu stiu ce sa spun despre consum, dar in fiecare iarna le ajunge mierea care le-o las din toamna .
Comparand cele 2 rase de matci, cele de la d-nul B stau si acum in ghem  ,pe cand celelalte sunt mai imprastiate in stup.

ionel07196555

Citat din: CiprianBretean din Februarie 02, 2017, 09:57:49 PM
Alt roi
Daca as avea acum asa ceva la mine in stupina la inceput de aprilie ar fi dat in 2.
F.  Frumos

tinumaftei


Gemma


Eugen B

Speram sa fie bine anul aceasta.
Mult succes si tie dn Ciprian

bucovineanu

Vad ca forumul s-a transformat din forum apicol in forum politic.  :smile:
Sa trecem totusi si la subiecte apicole. A iesit soarele si pe ulita mea.  :smile:  Nu am pierdut nici o familie. Am verificat aproximativ jumatate dintre familii. Pana acum 2 regine lipsa. Familiile sunt curate, fara urme de diaree. Consum in limite normale, mai mare totusi decat in iernile trecute. Puiet in toate stadiile pe 2, 3, 4 si 5 rame. Cu tot frigul din aceasta iarna au deja si albine tinere. Nu au iesit din iarna cu populatie mai mica decat au intrat.

bucovineanu

Si

bucovineanu

x

bucovineanu

Inca

bucovineanu

X

bucovineanu

Probabil sunt prea mari pozele si nu imi accepta decat una singura la fiecare postare.

bucovineanu

x