curs de cresterea matcilor la Tulcea/2009

Creat de valter, Decembrie 03, 2009, 11:54:37 AM

« precedentul - următorul »

valter

Doritorii de cursuri de perfectionare- in cresterea matcilor au posibilitatea sa participe la finele anului 2009 si debutul anului 2010 la Tulcea.
Personal m-am inscris la acest curs, pot asigura transport in zilele in care il frecventez, pentru cel putin cinci colegi din Constanta.
Cursul are o durata de aprox 30 zile(frecventa doara in wikend) cu 3-4 repetitii .In principiu  o data pe saptamana.
Se asigura diploma acreditata pe plan national- ce confera posibilitatea inscrierii in marea familie a producatorilor de septel selectionat.
Costurile cursului sunt modice-100 euro.
Cei ce doresc sa ia contactul cu firma si detalii;
0240/511065
Cei ce doresc sa fie carati in spate de mine la Tulcea:0241/258833;0724259203.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

Mishu05

Aveti idee tine doar 1 zi/week-end sau si sambata si duminica? Intreb deoarece as vrea sa particip si sa stiu daca planific si o nopte la hotel in Tulcea.

milu56

As dori un film cu derularea cursului,daca ar fi posibil.

valter

Nu este nevoie de hotel. Foloseste telefonul firmei de consultanta si afli in cateva minute tot ce-ti doreste sufletelu.
Referitor la filme, sigur fac filme-numai sexi-cand se imperechiaza matca :rotfl:  :wink2:
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

D006

Citat din: milu56As dori un film cu derularea cursului,daca ar fi posibil.
Nea Milule nu ti-am explicat ca informatia costa ?  oamenii acestia platesc bani , consuma timp , crezi ca pot veni cu filmul moca?
  Din cate stiu eu Spania este stat capitalist , nu v-a invatat acolo ca orice duce la profit costa ?
  Apicultura nu este numai pe forum este si in realitate dar consumi bani , crezi ca eu dau din mine toate informatiile aflate pe la targurile si simpozioanele la care particip ?
  Si in legatura cu cursul , eu la primul curs apicol mi s-a spus ca daca vreau sa fac miere si impicit sa castig bani trebuie sa merg cu stupii la marele masive melifere ca daca raman cu ei in desert nu voi face nici o branza.
   Gratis pot sa va ofer o poza dupa diploma obtinuta dupa parcurgerea acestui curs.

valter

Intamplarea face ca la Ramnic sa fi avut vecin de tacam un domn distins, cu parul alb, om citit si cu multe drumuri la MAPDR si in afara tarii care a precizat:
''sunt multe lucruri de spus despre cresterea matcilor, eu folosesc secretele marelui crescator de matci italian Pia..eta'', pe care eu, valter, inca nu am reusit sa-l citesc si cunosc...
Dar chestia asta cu secretele...e o smecherie pentru fraieri, asa, sa fii mare in fata celor care n-au vazut o rama transvazata, n-au vazut o botca de schimbare sau prima tona de miere gramada la un extras.
Cine crede ca are secrete si ca le va spune el lu' nepotsu, fisu... se insala amarnic, dar face un mare rau siesi...filosofii ar putea explica acest fenomen, eu mai putin..
Daca stii ceva impartaseste si celorlalti, lumea va deveni mai buna cu un gram, maine altcineva o va face si mai buna cu alt pas...
////
Dar daca discuti numa din filme, excursii cu loganul, cine-i destept si cine prost pe un forum, daca trebuie sa vanam muste cu paleta... dovedim'' multa cunoastere si perseverenta in apicultura''...
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

milu56

Eu am spus:as dori un film cu derularea acestui curs,nu am specificat,gratis;platesc cat costa nui problema,important este sa avem o colaborare ameabila,cred ca fiecare avem de invatat inca.Eu mai postez aici pe forum pentruca i-mi face placere sa cunosc stupari de bine cu care se poate discuta de toate pentruca la toti ne este viitorul in fata si apicultura are tainele ei nu se poate invata din mers,e nevoie de studiu si multa practica,fiecare stupar are cateceva bun in acest domeniu.

valter

Frate, cu dotarea stau prost, nu tu camera, un mobil de la mana a doua-asta ca ne-a invatat dom. Dobre sa nu dam banii pe prostii si sa cumparam centrifugi de inox, masini de descapacit, bidoane si maturatoare conforme. In concluzie, greu din partea mea nadejde de postat sau vandut filme.
Da' daca citesti bine printre randuri, are forumu vecin un subect pe tema''apis tomitana dacica-la calendar apicol''-alt ajutor mai bun nu vad din partea mea.Poate ceilalti stiu si pot ''reda ''mai de 16 mm.
///
Deja din zona suntem trei inscrisi.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

D006


milu56

Citat din: dragos2006de cand caut acest film !!! Merci !
Da eu l-am urmarit,mi la tradus fiul meu si il am gravat,intradevar se pot invata multe de aici.

milu56

Citat din: romikeleD-nu milu, aveti cumva traducerea in fisier text separat?
Da are fiul meu in Romania,NUMAI CA EL INTRA CAM RAR PE FORUM.o sa ii zic sa posteze pe forum.

balanescuadrian

Citat din: romikeleMultumesc!
cum se deschide filmul ..ca eu amcopiat ceva de 44 kb..... :roll:

D006

Nene valter, facem și noi la Caracal un curs din acesta.
Tot pe la prețul ăla.

valter

Maine am dat-o in bara.
Examen la Tulcea.
Cand iau diploma, oricum mai tarziu , am s-o expun la gazeta de perete.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)