..:: ECHIPAMENTE APICOLE ŞI SCHIŢE ::.. > SCHIŢE STUPI

schite STUP VERTICAL 12 R + CAT 1/2

<< < (3/16) > >>

dragos2006:
... vedere din fata...

dragos2006:
...vederea laterala...

dragos2006:
...si cam atat deocamdata.

dragos2006:

--- Citat din: milu56 ---RAMA DE CUIB ARE INALTIMEA DE 300 SI RAMA DE MAGAZIE ARE INALTIMEA DE 146 DECI 146+146+8 FACE 30 CAT INALTIMEA RAMEI DE CUIB.
 :hi:  :hi:
--- Terminare citat ---
Pe marginea cotelor de mai sus cred ca merita sa discutam.
Este adevarat ca daca fac 2 caturi inalte de 154 mm cu rame de 146 mm (varianta A), pot sa pun si o rama 1/1 in locul a doua rame de cat, pastrand distanta intre ramele din cuib si cele din cat de 8 mm. O serie de avantaje au fost deja mentionate anterior, cred ca vor mai aparea si altele.
Daca respect inaltimea standard a ramei de cat 1/2 - 162 mm (varianta B), trebuie sa fac caturile inalte de 170 mm (vezi desenele postate mai sus). In cazul acesta, daca bag o rama 1/1 in caturi, vor ramane 40 mm intre ramele 1/1 din cuib si rama 1/1din cat si 8 mm intre ramele 1/1 din cuib si ramele 1/2 din cat.
Varianta A vs. varianta B!
P.S. Zilele acestea o sa incerc sa fac si un desen comparativ.

milu56:

--- Citat din: kio ---
--- Citat din: milu56 ---RAMA DE CUIB ARE INALTIMEA DE 300 SI RAMA DE MAGAZIE ARE INALTIMEA DE 146 DECI 146+146+8 FACE 30 CAT INALTIMEA RAMEI DE CUIB.
 :hi:  :hi:
--- Terminare citat ---
Pe marginea cotelor de mai sus cred ca merita sa discutam.
Este adevarat ca daca fac 2 caturi inalte de 154 mm cu rame de 146 mm (varianta A), pot sa pun si o rama 1/1 in locul a doua rame de cat, pastrand distanta intre ramele din cuib si cele din cat de 8 mm. O serie de avantaje au fost deja mentionate anterior, cred ca vor mai aparea si altele.
Daca respect inaltimea standard a ramei de cat 1/2 - 162 mm (varianta B), trebuie sa fac caturile inalte de 170 mm (vezi desenele postate mai sus). In cazul acesta, daca bag o rama 1/1 in caturi, vor ramane 40 mm intre ramele 1/1 din cuib si rama 1/1din cat si 8 mm intre ramele 1/1 din cuib si ramele 1/2 din cat.
Varianta A vs. varianta B!
P.S. Zilele acestea o sa incerc sa fac si un desen comparativ.
--- Terminare citat ---
Salut daca vrei putem discuta pe E-mail Cred ca nu strica o colaborare in aceasta directie.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

[*] Pagina precedentă

Du-te la versiunea completă