Spray atras roii

Creat de dragos2006, Martie 12, 2010, 12:44:57 AM

« precedentul - următorul »

Kiwi Bee

Mersi Andrei.
---------------------------
Eu zic ca trebuiesc incercate fiecare si se va vedea rezultatul.Eu vad posibilitatea in fiecare dar nu stiu care este mai buna sau care ar fi avantajele/dezavantajele.
Si eu planific pe sezonul urmator..... pina atunci ma adincesc in denumirile astea stiitifice.

filip

http://www.ovisan.ro/altele-3.html
Eu am facut provizii serioase,vreau sa nu ratez nici un roi in zona.Asta datorita unor colegi apicultori cu pavilioane care vin in zona si le roiesc stupii la greu.
Daca functioneaza o sa va anunt.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

albine

eu folosesc roinita sau melissa   sau in termeni populari iarba stupului  rezultate garantate
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii .De cand a murit bunicul nu m-a pacalit nimeni.

Kiwi Bee


cocobeny

unde se gasete saminta de roinita? merge in zona ardealului cultivata? :hi:
Cine nu munceste la tinerete, n-are la batranete.

Adrian Roman

La magazinele care vand seminte de flori si legume, inclusiv la REAL, METRO, etc. :nod:

marinica

Cine a fost prezent la Ramnicul-Sarat a avut parte de seminte de roinita gratis,
si asa nu prea era intrebata.

D006

Citat din: cocobenyunde se gasete saminta de roinita? merge in zona ardealului cultivata? :hi:
merge cultivata in Ardeal,am avut in gradina.samanta se gaseste la mag. mari, Real etc.am cumparat un plic ,sper sa nu uit sa o seman.

marinica

Citat din: mihaimsibiu
Citat din: cocobenyunde se gasete saminta de roinita? merge in zona ardealului cultivata? :hi:
merge cultivata in Ardeal,am avut in gradina.samanta se gaseste la mag. mari, Real etc.am cumparat un plic ,sper sa nu uit sa o seman.
Trebuia samanata din toamna,primavara se recomanda rasadnita

D006

Citat din: marinica
Citat din: mihaimsibiu
Citat din: cocobenyunde se gasete saminta de roinita? merge in zona ardealului cultivata? :hi:
merge cultivata in Ardeal,am avut in gradina.samanta se gaseste la mag. mari, Real etc.am cumparat un plic ,sper sa nu uit sa o seman.
Trebuia samanata din toamna,primavara se recomanda rasadnita
multumesc,pe plic arata ca se seamana in XI -I,II in solar (sera)sau V,IX afara,am incercat sa fac niste poze dar tel.nu stie sa faca poze de aproape,am sa pun totusi una.

dumitru alin

pana la utrma are sau nu are vreun efectacesta roinita?